TASCAM obchodzi 50-lecie istnienia

TASCAM obchodzi 50-lecie istnienia

26 marca 2021, 09:00
Producent: Tascam
Dystrybucja: Polsound sp. z o.o

TASCAM, znany dostawca rozwiązań audio dla muzyków, inżynierów, profesjonalistów zajmujących się transmisją i integratorów systemów AV, ma przyjemność ogłosić, że rok 2021 to 50. rocznica powstania firmy. Produkty TASCAM wywarły nieodwracalny wpływ na sposób, w jaki ludzie tworzą muzykę i dźwięk.

Od 4-ścieżkowego Portastudio do nagrodzonego Emmy Digital Multitrack DA-88, aż po miksery nagrywające z serii Model i nie tylko, TASCAM na nowo zdefiniował produkcję audio na wszystkich poziomach - od entuzjastów domowych, po wysokiej klasy urządzenia produkcyjne i instalacje na całym świecie.

Jako profesjonalny dział audio TEAC Corporation, dziedzictwo TASCAM sięga późnych lat 60-tych, kiedy bracia - obaj inżynierowie - Tani i dr Abe (starszy inżynier w TEAC) utworzyli specjalną grupę badawczo-rozwojową o nazwie TASC (TEAC Audio Systems Corp.). w celu badania zastosowania technologii nagrywania TEAC dla muzyków i studiów nagrań. W 1971 roku założono TASCAM (TASC AMerica Corp.) w celu dystrybucji produktów TASC w USA i prowadzenia dodatkowych badań rynkowych. Następnie, w 1974 roku, TASCAM został wchłonięty przez szybko rozwijającą się firmę TEAC Corp. of America, zajmującą się sprzedażą i dystrybucją, a TASCAM stał się oficjalną marką wszystkich produktów nagraniowych TEAC, zaprojektowanych specjalnie dla muzyków i studiów nagraniowych.

 

[img:1]

Od lewej: TASCAM Portastudio 144 i SERIES 80-8

 

Marka TASCAM ma bogatą historię - zarówno pod względem osiągnięć technologicznych firmy, jak i artystów i realizatorów dźwięku, którzy używali jej produktów. Magnetofon TASCAM SERIES 80-8 był półcalowym, 8-ścieżkowym magnetofonem z otwartą szpulą. Został użyty do nagrania głosów R2-D2 i C-3PO podczas kręcenia pierwszego filmu Star Wars, "Nowa nadzieja" w 1977 roku. Co równie godne uwagi, ojciec piosenkarki Lady Gagi podarował jej Portastudio, kiedy miała 11 lat. Wspominając ten prezent artystka powiedziała: „Mogłam po prostu usiąść przy pianinie, podłączyć mikrofon i samodzielnie nagrywać. To prawdopodobnie najlepszy prezent, jaki kiedykolwiek podarował mi mój tata ”.

 

[img:2]

 

Podobnie legenda rocka, Bruce Springsteen, zapoczątkował rewolucję w nagrywaniu domowym za pomocą TASCAM. Z pomocą swojego przyjaciela i technika gitarowego Mike'a Batlana, użył Portastudio 144 do nagrania płyty, która ostatecznie stała się albumem "Nebraska" z 1982 roku. Przez lata niezliczeni inni artyści używali produktów TASCAM do rozwijania swojej kariery, w tym artyści rockowi Tommy Bolan i Doyle Wolfgang von Frankenstein, filmowiec Chris Beals oraz producent/artysta/realizator dźwięku KC Porter - by wymienić tylko kilku.

Produkty TASCAM zostały użyte w dosłownie dziesiątkach tysięcy nagrań i setkach złotych i platynowych płyt. W ciągu 2021 roku firma będzie miała wiele do zaoferowania użytkownikom produktów TASCAM i potencjalnym klientom. W planach jest szereg promocji, dzięki którym miłośnicy muzyki będą mieli okazję poszerzyć swój arsenał sprzętu. I oczywiście TASCAM wprowadzi nowe produkty, zarówno w roku 2021 jak i w późniejszym czasie, które będą adresowane do szerokiego zakresu zastosowań.

 

[img:3]

 

więcej: tascam.com
Interfejsy audio Rejestracja mobilna

Gdzie kupić?

Tascam Tascam tascam.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Tascam rozwiń listę sklepów

Studio

Paczka brzmień Jimiego H. dla użytkowników Bias FX2
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz