Cream2 od Acustica Audio za darmo w najnowszym wydaniu Focusrite Plugin Collective

Cream2 od Acustica Audio za darmo w najnowszym wydaniu Focusrite Plugin Collective

31 marca 2021, 09:00
Producent: Focusrite
Dystrybucja: AUDIOTECH

Kolejnym prezentem od Focusrite w ramach oferty Plugin Collective jest budząca zachwyt emulacja w formie channel strip od uznanego włoskiego dewelopera, Acustica Audio. Od 25 marca do 27 maja Cream2 jest dostępny za darmo (cena reg. 199€) dla wszystkich członków Plugin Collective.

Oparty na autorskim silniku Acqua Engine, Cream2 emuluje zbiór brytyjskich, lampowych oraz półprzewodnikowych urządzeń, stworzonych w latach 1950-70 i używanych w jednym z najbardziej znanych studiów nagraniowych przy produkcji najbardziej znanych albumów w historii. Do dyspozycji otrzymujemy 4 darmowe wtyczki VST/AU/AAX: przedwzmacniacz, kompresor, czterozakresowy korektor i pełny channel strip zawierający wszystkie trzy moduły. Co więcej każda z nich występuje w wersji Standard i ZL, czyli zero latency. W wyniku tego możliwe jest wykorzystanie ich w trakcie sesji nagraniowej, kosztem zwiększonego obciążenia procesora.

 

 

Cream Pre oferuje wybór między tranzystorowym przedwzmacniaczem mikrofonowym i lampowym przedwzmacniaczem magnetofonu taśmowego, pozwalając na dopasowanie brzmienia do stylu utworu. Kompresor Cream Comp z kolei posiada tryb tranzystorowy lub vari-mu i posiada wejście na zewnętrzny sygnał sidechain oraz pokrętło dry/wet. Jeśli chodzi o korekcję, to Cream EQ oddaje nam dwa modele klasycznych korektorów z legendarnych konsolet mikserskich. Oprócz standardowych zakresów EQ takich jak bass, treble i prezencja, posiada on również parametr „magia”. Jest to, w skrócie, wybór jednej spośród kilku charakterystyk EQ.

Posiadacze interfejsów Focusrite mogą pobrać wtyczkę Cream2 z użyciem kodu, który znajdą na koncie Focusrite.

 

 

więcej: focusrite.com
Pluginy, instrumenty, sample Oprogramowanie i DAW

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

AUDIOTECH

tel.: +48 (22) 648 29 35
tel.: +48 (22) 258 20 07
adres:
ul. Łagiewnicka 20 02-860 Warszawa

Sklepy muzyczne > Focusrite rozwiń listę sklepów

Studio

Kemper pomaga nauczyć się nowej apki
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz