ETC wprowadza świat teatru w przyszłość. Zaprezentowano nowe oprawy: Desire Frensel oraz Source Four LED series 3

ETC wprowadza świat teatru w przyszłość. Zaprezentowano nowe oprawy: Desire Frensel oraz Source Four LED series 3

31 marca 2021, 14:54
Producent: ETC

Czas pandemii, choć tak dotkliwy dla całej branży estradowej, teatralnej i rozrywkowej, dla wielu firm był i jest okresem intensywnych prac. Nad rozwojem nowych technologii, nad rozwiązaniami jeszcze lepiej dopasowanymi do potrzeb Klientów. Tymi słowami rozpoczął David Lincecum z firmy ETC międzynarodową prezentację nowości ETC transmitowanej Live.  

ETC jest liderem na rynku oświetlenia teatralnego. I jak na lidera przystało firma musi, i z powodzeniem jej się to udaje, wprowadzać ten segment rynku oświetlenia w XXI wiek. Technologia LED wydaje się tą przyszłością, a nowe produkty ETC dedykowane są nie tylko dla nowoczesnej sceny, ale z powodzeniem są w stanie zastąpić konwencjonalne oświetlenie i to nie tylko ze względów ekonomicznych. Najnowsza technologia LED w wykonaniu ETC to jak twierdzi David "lepsza optyka, lepsza wydajność, jaśniejsze światło, plastyczność kolorów".

 

Jesteśmy dumni z naszych nowych produktów, nie ze względu na nasz zespół, który je opracował, ale z uwagi na te wspaniałe wydarzenia, które to WY (w domyśle oświetleniowcy) za pomocą tych nowych produktów wykorzystacie w  Waszych produkcjach"  

 

 [img:19]
Podczas pokazu ETC zaprezentowało dwie nowe oprawy LED, które mają otworzyć nowy rozdział w takich miejscach jak sale koncertowe, teatry czy opery. Pierwsza oprawa to Desire Frensel, która łączy technologię ledową z tradycyjnym Fresnelem oraz Source Four LED series 3, będąca kontynuacją opraw Source Four z poprzedniej serii. Nowe oprawy to przede wszystkim najnowsza i opatentowana przez ETC technologia LED, dzięki której otrzymujemy niezwykle wydajne i jasne światło. W połączeniu z możliwościami jakie dają nowe kolory diód LED, możemy kreować ciepłą i naturalną barwę światła. 

 

ETC Desire Fresnel

[img:2]

Klasyka na nowo zaprojektowana w Desire Fresnel łączy wszystkie najlepsze cechy żarowych Fresnelów z najnowszą technologią diód LED.

Dioda deep red dodaje głębie kolorów do kostiumów, scenografii i, co najważniejsze - skóry. Odcienie skóry każdego koloru zyskują nowy wymiar z dodatkiem głębokiej czerwieni.

[img:13]

[img:3]

[img:18]

Desire Fresnel posiada kontrolę zoomu w zakresie 13-55 stopni ustawianą dla wygody zarówno z przodu jak i z tyłu urządzenia.

[img:4]

Desire pozwala uzyskać miękkość żarowego światła wash z mieszaniem kolorów LED i płynnym przyciemnianiem. W przypadku tradycyjnych Fresnelów tracimy na jasności w zależności od pozycji zoomu, ale tak nie jest w przypadku Desire Fresnel. Sposób współdziałania obiektywu i lampy został tak przeprojektowany aby Fresnel był jasny i wydajny w całym zakresie ogniskowych. Zapewnia to więcej lumenów niezależnie od kąta jakim świecimy, dzięki czemu jest do 25% bardziej wydajny w porównaniu z tradycyjnymi układami optycznymi Fresnela.

[img:5]

Interfejs użytkownika został zaprojektowany, aby poprawić wydajność pracy. Cztery podświetlane enkodery zmieniają kolory, aby odpowiadały atrybutom, które kontrolują na ekranie. Zarówno nowi, jak i doświadczeni użytkownicy mogą szybko i dokładnie dostosować ustawienia.

Wbudowany sprzęt do komunikacji bliskiego zasięgu (NFC) daje możliwość konfiguracji urządzenia za pomocą telefonu komórkowego lub tabletu z uruchomioną aplikacją Set Light. Działa to nawet wtedy, gdy urządzenie nie jest zasilane, co pozwala na konfigurację podczas montażu.

[img:6]

 

ETC Source Four LED Series 3

Seria Source Four LED 3 jest wyposażona w matrycę diód LED Lustr X8, która pozwala na precyzyjne mieszanie kolorów, oraz matrycę Daylight HDR, która zapewnia regulowane białe światło.

[img:7]

[img:12]

[img:14]

Został dodany także bezprzewodowy DMX / RDM, integrując protokół Multiverse firmy City Theatrical. Dzięki temu mamy łatwą i szybką konfigurację NFC za pomocą urządzenia mobilnego i aplikacji Set Light firmy ETC.

Wracając do ośmiokolorowej matrycy Lustr X8 z dodanym Deep Red, seria 3 odwzorowuje odcienie skóry i zachody słońca z nową głębią. Dzięki przestrajalnej matrycy Daylight HDR, dostępna jest szersza gama ciepłej i chłodnej bieli. Wszystko bez kompromisu w kwestii jasności.

Jak podkreślono dział badawczo-rozwojowy ETC opracował sposób, aby zapewnić urządzenia o zaskakującej liczbie lumenów, przy jednoczesnym zachowaniu szczegółowej kontroli kolorów.

[img:8]

[img:9]

Dodatkowa optyka XDLT zapewniają najwyższą jasność i wyraziste projekcje. XDLT z matrycą Lustr X8 pozwala uzyskać 10 000 lumenów jasności, natomiast XDLT z matrycą Daylight HDR pozwala uzyskać aż 13 000 lumenów. 

[img:10]

[img:11]

[img:16]

[img:17]

 

DMX nowej generacji

Firma ETC nawiązała współpracę z City Theatrical, aby przedstawić zgłoszoną do opatentowania technologię bezprzewodową DMX / RDM, która umożliwia niespotykaną dotąd skalowalność danych. Multiverse zmieni całe podejście do oświetlenia, umożliwiając dalszą rozbudowę dużych bezprzewodowych systemów DMX / RDM. Używany w połączeniu z konsolą, City Theatrical Multiverse może transmitować do 10 Universów DMX z jednego nadajnika bez nadmiernej energii radiowej. Uwalnia to cenną przepustowość sieci bezprzewodowej w przestrzeni. 

 [img:1]

[img:15]

 

PC, Fesnel PAR Reflektory spot wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy
Meyer Sound Bluehorn - Niebieska tuba, referencyjny dźwięk
Więcej wiadomości