d&b audiotechnik aktualizuje system dźwięku immersyjnego Soundscape

d&b audiotechnik aktualizuje system dźwięku immersyjnego Soundscape

6 kwietnia 2021, 09:00
Producent: d&b audiotechnik

Niemiecka firma d&b audiotechnik przedstawiła nowe, zaawansowane funkcje dla immersyjnego systemu d&b Soundscape. Najnowsza aktualizacja Soundscape jest rozwiązaniem, które będzie można zastosować po zakończeniu restrykcji związanych z pandemią i pozwoli uzyskać jeszcze lepsze wrażenia akustyczne podczas wydarzeń.

 

W d&b myślimy o przyszłości. Chcemy, by Soundscape był nie tylko dostępną i rozwojową platformą, ale także najbardziej zaawansowanym systemem, gdy tylko organizacja koncertów i wydarzeń będzie znów możliwa. Nowe funkcjonalności nie tylko znacznie zwiększają elastyczność Soundscape, ale też ułatwiają implementację systemu w różnego rodzaju aplikacjach – od małych spektaklów teatralnych, po duże, złożone produkcje.

 

Nieustannie kierujemy się opiniami klientów, a aktualizacje odzwierciedlają potrzeby rynku, dzięki czemu mamy pewność, że Soundscape może stać się standardem w zakresie systemów immersyjnych, a nasi klienci otrzymują coraz bardziej rozbudowane kreatywne narzędzia.

Georg Stummer - Product Manager w d&b audiotechnik

 

System Soundscape obejmuje procesor DS100, pozwalający na wszechstronną konfigurację systemu i obsługę matrycy, która może działać w trybie standalone lub być współpracować z jednym lub dwoma dedykowanymi modułami oprogramowania: En-Scene (oprogramowanie do pozycjonowania obiektów dźwiękowych) oraz En-Space (oprogramowanie do emulacji akustyki pomieszczeń).

 

 

Routing obiektów dźwiękowych

Oprogramowanie En-Scene to narzędzie umożliwiające pozycjonowanie obiektów dźwiękowych dla 64 wejść audio przy użyciu procesora DS100. Kontrola routingu obiektów dźwiękowych pozwala na indywidualne ustawienie poziomu głośności i wyciszanie każdego obiektu dźwiękowego w ramach każdej sekcji (Function Group) systemu nagłośnieniowego, np. zestawów głównych, front fill, outfill. Ta nowa opcja oferuje niezwykłą elastyczność i pozwala na tworzenie zróżnicowanych ustawień akustycznych na wielu różnych widowniach. Routing obiektów dźwiękowych sprawia, że realizator dźwięku/sound designer ma pełną kontrolę nad obrazem dźwiękowym.

 

Nowe tryby grup funkcyjnych

Oprócz nowej funkcjonalności routingu, wraz z aktualizacją systemu Soundscape pojawiły się dwa nowe tryby grup funkcyjnych dla En-Scene. Grupy funkcyjne to jedna z podstawowych cech Soundscape, która sprawia, że ten system jest niezwykle elastyczny. Nowe tryby grup - “Delay line embedded” oraz “Outfill embedded” – wspierają zaawansowane konfiguracje zestawów głośnikowych w 360°.

Ta aktualizacja została wprowadzona z myślą o rosnącej liczbie instalacji, w których wykorzystywane są linie opóźniające w konfiguracji Soundscape surround (360). Zestawy 360 wraz z liniami opóźniającymi są używane do rozmieszczenia w przestrzeni widowni większej liczby małych głośników lub do zapewnienia dźwięku immersyjnego dla większych obszarów publiczności.

 

[img:1]

 

Aktualizacja En-Space

Oprogramowanie En-Space umożliwia intuicyjną konfigurację i obsługę najwyższej jakości emulacji przestrzeni akustycznych w przystępnej cenie. En-Space może być wykorzystany do szeregu zastosowań, od zaawansowanych emulacji hal koncertowych po tworzenie wirtualnych środowisk akustycznych i efektów teatralnych. En-Space bazuje na pomiarach akustycznych wybranych, cenionych na całym świecie sal koncertowych i pozwala na indywidualną regulację parametrów.

Wraz z tą aktualizacją, En-Space wspiera używanie emulacji na liniach opóźniających i wszystkich grupach funkcyjnych systemu Soundscape. Odpowiedź impulsowa (IR) została zoptymalizowana tak, by było możliwe równoległe używanie emulacji na kilku poziomach grupy funkcyjnej (np. w linii opóźniającej). Dzięki temu, obsługa En-Space jest jeszcze prostsza i może mieć zastosowanie w wielu aplikacjach.

 

Najnowsze aktualizacje Soundscape to ważny krok w rozwoju tej technologii, który pozwoli na łatwiejsze projektowanie systemów instalacyjnych Soundscape. Zapewniają, że Soundscape będzie kompatybilny z różnorodnymi zastosowaniami i odbiorcami, których spodziewamy się na wydarzeniach w tym sezonie i w przyszłości.

Georg Stummer - Product Manager w d&b audiotechnik

 

Czytaj także: Jak zbudować immersyjny dźwiękowo spektakl?

[img:2]

 

Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Miksery i wzmacniacze 100V Systemy liniowe

Gdzie kupić?

d&b audiotechnik d&b audiotechnik www.dbaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Pro Audio

Subwoofer Kali Audio WS-12 w Hemp Studio
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz