Nie żyje Krzysztof Krawczyk - ikona polskiej rozrywki

Nie żyje Krzysztof Krawczyk - ikona polskiej rozrywki

6 kwietnia 2021, 11:00

Polska scena muzyczna w żałobie - nie żyje Krzysztof Krawczyk, absolutna legenda polskiej estrady. O śmierci wokalisty poinformował w poniedziałek jego menadżer. Muzyk w ostatnich tygodniach zmagał się z problemami zdrowotnymi.

Krzysztof Krawczyk urodził się 8 września 1946 roku w Katowicach. Na początku swojej kariery występował w zespole Trubadurzy, potem skupił się na karierze solowej, którą przez wiele lat starał się prowadzić poza granicami Polski. Kolejne pokolenie odkryło Krawczyka w 2001 roku, kiedy do sklepów trafił nagrany wspólnie z Goranem Bregoviciem album "Daj mi drugie życie". Na płycie znalazł się wielki przebój "Mój przyjacielu"

W ostatnich tygodnia muzyk zmagał się z problemami zdrowotnymi (m.in. Covid oraz związana z tym hospitalizacja). O śmierci artysty poinformował w poniedziałek jego menadżer, a informację potwierdziła również żona legendarnego wokalisty. 

 

[img:3]

Fot. PAP/Sławomir Mielnik

 

Polskie Pop

Muzyka

Sześć zagranicznych i ponad 20 polskich kapel na Pol'and'Rock Festival
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz