Nowy soft AVID Venue 7

Nowy soft AVID Venue 7

12 kwietnia 2021, 11:00
Producent: AVID Venue

Avid opublikował następną generację swojego oprogramowania VENUE do konsolet live'owych S6L - Avid VENUE 7. Zawiera ona szereg nowych funkcji i ulepszeń, które umożliwiają realizatorom dźwięku obsługę koncertów, wydarzeń transmitowanych w mediach, domów modlitwy i produkcji teatralnych z wysoką jakością i wydajnością.

Oprogramowanie Avid VENUE obsługuje teraz współdzielenie modułów I/O pomiędzy trzema systemami Avid VENUE|S6L, zapewniające większą elastyczność pracy przy jednoczesnym zmniejszeniu kosztów i złożoności, bez negatywnego wpływu na jakość dźwięku. Obsługa współużytkowania we/wy ułatwia użytkownikom dodanie konsoli transmisyjnej lub drugiej konsoli monitorowej lub umożliwia szybkie przełączanie na festiwalach i dużych koncertach.

Dzięki współużytkowaniu we/wy kanały mikrofonowe mogą być rozdzielane cyfrowo w sieci, więc inżynierowie/technicy dźwięku muszą zainstalować tylko jeden zestaw racków z modułami I/O, co zapewnia znaczne oszczędności kosztów produkcji w trasie i skraca czas konfiguracji. Ponadto wszystkie konfiguracje we/wy w pełni obsługują technologię True Gain firmy Avid, która automatycznie zarządza kompensacją wzmocnienia, aby zapewnić utrzymanie odpowiedniego poziomu sygnału dla każdego realizatora.

 

[img:2]

 

Jako pierwsza w branży firma Avid ogłosiła również, że użytkownicy mogą teraz wysyłać i odbierać do 128 kanałów audio między systemami Avid VENUE|S6L i urządzenia z certyfikatem Milan (zintegrowana z mediami sieć lokalna) - w tym aktywne zestawy głośnikowe, wzmacniacze i inne profesjonalne urządzenia audio - z nową opcjonalną kartą rozszerzeń MLN-192 Milan i najnowszym oprogramowaniem Avid VENUE. Bezproblemowa łączność typu plug-and-play umożliwia użytkownikom łatwą dystrybucję dźwięku do urządzeń obsługujących Milan za pośrednictwem sieci Ethernet AVB, bez konieczności konfiguracji switcha lub wiedzy informatycznej.

 

Pierwsza na świecie live'owa konsola dźwięku, która uzyskała certyfikat szybko rozwijającego się protokołu Milan i jedyna oferująca współdzielenie wejść/wyjść między trzema systemami z kompensacją wzmocnienia - to sprawia, że VENUE 7 to coś więcej niż tylko aktualizacja oprogramowania i naprawdę robi gigantyczny skok naprzód.

Chociaż występy na żywo mocno ucierpiały z powodu trwającej pandemii, Avid pozostaje w pełni zaangażowany we wprowadzanie innowacji w branży live'owej. Podwajamy tempo dzięki największej aktualizacji oprogramowania od czasu wprowadzenia systemu S6L, co daje inżynierom i realizatorom dźwięku moc i wydajność, których potrzebują, aby zapewnić możliwie najlepsze produkcje dźwiękowe live.

Dana Ruzicka - wiceprezes i dyrektor generalny Audio & Music Solutions w Avid

 

 

W przypadku dźwięku live potrzebujesz niezawodności, szybkiego wdrożenia i wysokiej wierności. Avid VENUE|S6L to pierwsza w branży live'owa konsola dźwięku z certyfikatem Milan, co gwarantuje, że będzie współpracować z innymi urządzeniami z tym certyfikatem, dając użytkownikom szybkie i niezawodne rozwiązanie z rozszerzoną funkcjonalnością.

Richard Bugg - przewodniczący Avnu Alliance Pro AV Segment

 

VENUE 7 zapewnia również doskonałą kontrolę nad kompensacją opóźnienia, aby pomóc użytkownikom radzić sobie z  miksami z wykorzystaniem dużej liczby zaawansowanych wtyczek. Wyrównywanie szyn i matryc jest uproszczone dzięki ustawieniom automatycznej kompensacji opóźnienia (ADC), a nowe polecenie wyrównania opóźnienia wejścia ułatwia wyrównanie wybranych kanałów wejściowych w celu skompensowania wszelkich wtyczek wstawionych na tych wejściach. Wykorzystując technologię True Time firmy Avid, zapewnia to najbardziej kompleksowe wyrównanie sygnałów audio spośród wszystkich rozwiązań dostępnych na rynku, zapewniając bardziej szczegółową kontrolę i wgląd w sposób zarządzania opóźnieniami w całym systemie.

 

[img:1]

 

Inne nowe funkcje oprogramowania Avid VENUE obejmują:

  • Bezproblemowe nagrywanie i odtwarzanie USB, z łatwym 2-ścieżkowym nagrywaniem i odtwarzaniem za pomocą pamięci flash USB podłączonej do powierzchni sterującej S6L.
  • Nowe funkcje miksowania pozwalające użytkownikom poszerzyć swoje kreatywne możliwości. Dzięki HEAT dostępnym na każdym kanale wejściowym mogą dodawać do miksów analogowe "ciepło", swobodnie kształtować brzmienie za pomocą nieograniczonej liczby korektorów graficznych na wszystkich szynach wyjściowych, umożliwiać równoległą kontrolę miksu lub filtrować częstotliwości za pomocą filtrów HPF i LPF na każdym kanale wyjściowym.
  • Cztery nowe inserty post-fader i jeden insert post-fader na każdym kanale wejściowym.

 

Nowe funkcje i funkcjonalność Avid VENUE 7 są teraz dostępne dla wszystkich klientów objętych aktywną umową wsparcia.

 

 

więcej: www.avid.com
Miksery Cyfrowe

Gdzie kupić?

AVID Venue AVID Venue www.avid.com/us

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

HiFi

Spark Pearl czyli perełka od Postivie Grid
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz