Ciekawe instalacje: System nagłośnienia Teatru Nowego w Zabrzu

Ciekawe instalacje: System nagłośnienia Teatru Nowego w Zabrzu

13 kwietnia 2021, 09:00
Dystrybucja: TOMMEX

Teatr Nowy w Zabrzu przeszedł gruntowny remont, dzięki któremu lepsze warunki zyskali zarówno aktorzy, jak i widzowie. W nowej części wybudowano klatkę schodową, umożliwiającą udostępnienie balkonu, a tym samym powiększenie widowni. Zmodernizowano także zaplecze techniczne, instalację eklektyczną, przeciwpożarową oraz wentylację wraz z montażem klimatyzacji. Całkowity koszt inwestycji wyniósł 7 mln zł.

Na zabrzańskiej scenie Teatru Nowego już wystawiane są długo oczekiwane przez miłośników teatru spektakle. W murach zmodernizowanego budynku nie mogło zabraknąć wysokiej klasy rozwiązań z zakresu technologii scenicznej.

 

[img:1]

 

System nagłośnienia sali głównej

Zmodernizowana sala główna zapewnia najwyższą jakość dźwięku, dzięki nowoczesnemu systemowi nagłośnienia, opartemu na systemie CoRAY4 marki CODA Audio, ultra kompaktowemu zestawowi głośnikowemu prezentującego właściwości źródła liniowego. Z założenia CoRAY4 jest dedykowany dla małych oraz średniej wielkości pomieszczeń o trudnym środowisku akustycznym, gdzie oprócz kompaktowych wymiarów sprzętu i wysokiej jakości przetwarzanego dźwięku, wymagany jest przede wszystkim jak najwyższy stopień zrozumiałości komunikatów słownych.

 

[img:4]

 

Dzięki zastosowanym w CoRAY4 rozwiązaniach konstrukcyjnych, system pozwala na szeroki zakres kontrolowania dźwięku – zarówno w przypadku rozproszenia poziomego, jak i pionowego. Rozproszenie poziome może być kształtowane symetrycznie, o kącie: 120° lub 60°, a także asymetryczne, o kącie 90° w dwóch możliwych konfiguracjach: 60° + 30° albo 30° + 60°. W przypadku instalacji kolumn w niewielkiej sali po bokach okna sceny, możliwość kształtowania kąta rozproszenia poziomego ma znaczenie szczególne, gdyż pozwala na precyzyjne kierowanie dźwięku w obszar widowni, redukując odbicia od ścian bocznych pomieszczenia.

Uzupełnienie systemu stanowią kompaktowe subwoofery G18-SUB, zapewniające potężne brzmienie w paśmie niskich częstotliwości. Zestawy głośnikowe zostały zasilone przez czterokanałowe wzmacniacze mocy LINUS-14D ze zintegrowanym zaawansowanym procesorem DSP i sterowaniem sieciowym.

 

[img:3]

 

System inspicjenta

Teatr dysponuje również zaawansowanym systemem inspicjenta hiszpańskiej marki AEQ. Sercem systemu jest matryca Crossnet 72, odpowiadająca za dystrybucję sygnałów audio pomiędzy panelami przewodowymi TP8116 (rackowe) i TP8416 (stołowe) oraz bezprzewodowymi – XPLORER, matrycą audio Yamaha MRX-7D oraz zarządzaniem dzwonkami antraktowymi i transparentami „CISZA”.

Dystrybucja sygnałów audio pomiędzy matrycą Crossnet, matrycą MRX-7D i panelami odbywa się za pomocą protokołu Dante. Bezprzewodowe panele komunikują się z systemem poprzez VoIP. Matryca Yamaha odpowiedzialna jest w systemie za dystrybucję komunikatów z systemu inspicjenta, mikrofonów nasłuchu akcji scenicznej oraz odtwarzacza komunikatów automatycznych RCF RD-2016 na scenę oraz na zaplecze sceny i do garderób.

 

[img:2]

 

Sterowanie systemem odbywa się z paneli systemu interkomowego. Poprzez naciśnięcie odpowiednich przycisków inspicjent skomunikować się z innymi stanowiskami, wyzwolić dzwonek, włączyć transparenty, nadać komunikat ręczny lub automatyczny do foyer czy załączyć system nasłuchu akcji scenicznej. Wygodę pracy zapewniają wbudowane w panele wyświetlacze oraz podświetlane na różne kolory przyciski. Wszystkie urządzenia połączone są poprzez przygotowaną pod ten cel sieć LAN.

Dostawę zrealizowała firma TOMMEX. Za instalację i uruchomienie systemów odpowiedzialna była firma SMT S.C. z Katowic.

 

więcej: tommex.pl
Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Ciekawe instalacje w Polsce

Gdzie kupić?

Coda Audio Coda Audio www.codaaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

ViDiS S.A.

tel.: +48 71 33 880 00
adres:
ul. Logistyczna 4 55-040 Kobierzyce (Bielany Wrocławskie)

M. Ostrowski sp. j.

adres:
ul. Muzyczna 1 55-330 Błonie

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) RCF (DSO/COMMERCIAL AUDIO) www.rcf.it

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

HiFi

Spark Pearl czyli perełka od Postivie Grid
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz