Nagłośnienie główne, instalacyjne, monitory, wypełnienia? Wszystko to w nowej serii Bose Professional seria AMM

Nagłośnienie główne, instalacyjne, monitory, wypełnienia? Wszystko to w nowej serii Bose Professional seria AMM

29 kwietnia 2021, 11:00
Producent: Bose Professional

Firma Bose Professional zaprezentowała nową linię wielofunkcyjnych zestawów głośnikowych AMM, składającą się z dwóch głośników szerokopasmowych - AMM108 i AMM112 - oraz towarzyszącego im subwoofera AMS115.

Dwudrożne, współosiowe szerokopasmowe zestawy AMM108 i AMM112 zostały zaprojektowane tak, aby sprawdzić się w różnych zastosowaniach. Mogą być stosowane jako nagłośnienie główne, monitory, wypełnienia (frontfill, outfill, sidefill) lub opóźnienia w mobilnych lub stałych instalacjach nagłośnieniowych, takich jak domy modlitwy, sale muzyczne i audytoria. Spójne brzmienie z istniejącą linią modułów Bose AM i linią głośników Bose AMU oznacza, że projektanci i instalatorzy systemu mogą z łatwością łączyć i dopasowywać modele ze wszystkich trzech linii, oszczędzając czas podczas konfiguracji systemu. 

Zarówno AMM108, jak i AMM112 mają wyraźną przewagę nad innymi konstrukcjami głośników typu point-and-shoot: nowy, opatentowany falowód Bose Beamwidth Matching Waveguide. Ten falowód zapewnia charakterystyczną jakość dźwięku Bose, zapewniając spójne pasmo przenoszenia, klarowność i projekcję w całym obszarze zasięgu. Umieszczony tuż za osłoną głośników falowód współpracuje z głośnikiem niskotonowym do tego stopnia, że kontroluje dyspersję niskich częstotliwości, wyrównując szerokość wiązki niskich i wysokich częstotliwości w punkcie podziału pasma. Rezultatem jest szerokopasmowe, symetryczne pokrycie dźwiękiem - i niezwykle potężne wrażenia dźwiękowe zarówno dla wykonawców, jak i publiczności. 

Dopełnieniem serii jest subwoofer AMS115, zapewniając rozszerzenie pasma do 35 Hz i szczytową moc wyjściową 130 dB. Wyposażony w 15-calowy przetwornik neodymowy, lekką obudowę i zintegrowany gwintowany uchwyt M20, idealnie nadaje się do różnych zastosowań.

[img:1]

„Nasza nowa linia głośników wielofunkcyjnych AMM oferuje moc wyjściową, wszechstronność i wyrazistość potrzebną użytkownikom w różnych zastosowaniach” - skomentował Adam Shulman, lider w kategorii systemów instalacyjnych w firmie Bose Professional.

„Każdy zestaw głośnikowy jest wyposażony w obudowę, pozwalającą na jej różnorakie ustawienie, szereg opcji montażu i atrakcyjny pakiet akustyczny, zapewniający najwyższą elastyczność i praktyczną ergonomię do użytku w różnych środowiskach audio. Ta wszechstronność oznacza, że uzyskujesz optymalną wydajność wykorzystując zestawy zarówno jako monitory sceniczne, jak i nagłośnienie główne lub wypełniające, przy kompaktowych wymiarach i  małej wadze urządzeń”.

W skład serii wchodzą:

AMM108 - pasywna, współosiowa konstrukcja dwudrożna z 1,7-calowym przetwornikiem ciśnieniowym i 8-calowym głośnikiem niskotonowym; zapewniająca pokrycie 110° x 60° ze szczytowym poziomem ciśnienia akustycznego 128 dB. Waży tylko 13 kilogramów wraz ze zintegrowanym uchwytem i 35-milimetrowym gniazdem na statyw/sztycę, z sześcioma zintegrowanymi gniazdami gwintowanymi M10.

[img:2]

AMM112 - dwudrożna konstrukcja współosiowa z 3-calowym przetwornikiem ciśnieniowym i 12-calowym głośnikiem niskotonowym; zapewniająca pokrycie 110° x 60° ze szczytowym poziomem ciśnienia akustycznego 131 dB. Waży 22 kilogramy ze zintegrowanymi uchwytami do przenoszenia i 35-milimetrowym gniazdem statywu, z siedmioma zintegrowanymi gniazdami gwintowanymi M10.

[img:3]

Subwoofer AMS115 - wyposażony w 15-calowy przetwornik, pracujący do 35 Hz, z mocą szczytową 130 dB. Waży 28 kilogramów i jest wyposażony w zintegrowane mocowanie sztycy z gwintem M20 i 12 gwintowanymi gniazdami M10 do zawieszania w stałych instalacjach.

[img:4]

Nowe zestawy wielofunkcyjne AMM są już dostępne na całym świecie. Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź PRO.BOSE.COM/AMLine. 

Monitory sceniczne Subwoofery pasywne Pełnopasmowe pasywne Kolumny i głośniki Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne

HiFi

Miało być żartobliwie... a wyszło poważnie!
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2018