Rozszerzenie funkcjonalności mikrofonów do podcastu Rode NT-USB Mini

Rozszerzenie funkcjonalności mikrofonów do podcastu Rode NT-USB Mini

29 kwietnia 2021, 09:00
Producent: RODE

Rozszerzając funkcjonalność zaprezentowanego w ubiegłym roku mikrofonu Røde NT-USB Mini, dedykowanego dla twórców treści, podcastów i transmisji strumieniowej, Røde wprowadził bezpłatny pakiet oprogramowania do nagrywania, który działa wyłącznie z tym mikrofonem - Røde Connect. Oprogramowanie umożliwia użytkownikom podłączenie do jednego komputera maksymalnie czterech mikrofonów NT-USB Mini, oferując m.in. dodatkową integrację z aplikacjami do połączeń wideo i przesyłania strumieniowego.

czytaj także

doradzamy jaki sprzęt najlepszy do YouTubePoradnik: Mikrofon do podcastu

 

 

Dostępny w wersjach dla komputerów Mac i PC, Røde Connect może obsługiwać do czterech mikrofonów NT-USB Mini jednocześnie, zapewniając wirtualny interfejs nagrywania z suwakami, miernikiem poziomu, przyciskami wyciszania i nie tylko. Oprogramowanie oferuje narzędzia DSP, takie jak bramka szumów, kompresor oraz efekty Aphex Aural Exciter i Big Bottom.

 

[img:1]

 

Użytkownicy mogą dodawać dźwięk od zdalnych gości, integrując aplikacje do przesyłania strumieniowego i dodając muzykę i inne zewnętrzne źródła sygnału audio, za pośrednictwem kanałów wirtualnych, a oprogramowanie dodatkowo zapewnia automatyczną funkcję miks-minus na każdym kanale. Istnieją również dedykowane elementy sterujące wyjściami dla aplikacji do przesyłania strumieniowego, takich jak OBS lub Xsplit. 

Røde Connect można pobrać bezpłatnie ze strony internetowej firmy.

 

[img:2]

 
więcej: www.rode.com
Inne Oprogramowanie i DAW Mikrofony Pojemnościowe Podcast i home office Reporterskie
WR20 - nowy monitor z przetwornikiem pro-ribbon od Alconsa
Więcej wiadomości