Daddy Yankee zaprasza na przejażdżkę z "El Pony"

Daddy Yankee zaprasza na przejażdżkę z "El Pony"

27 kwietnia 2021, 20:46

Utwór wyprodukowany w składzie Daddy Yankee, Chris Jedi, Gaby Music i Dimelo Ninow galopuje z szybkim i wściekłym bitem, podczas gdy Daddy Yankee rzuca ogniste wersy. „El Pony” to rasowy reggaetonowy hit.[img:1]

Pełen kolorów klip wyprodukowany przez Daniela Durana można obejrzeć tutaj:

Jak opowiada Daddy Yankee: - Bez wątpliwości, moją inspiracją przy pisaniu „El Pony” był Ismael Rivera. W 1957 wydał swoją wersję „El Caballito”, więc słuchałem tej piosenki od dzieciństwa. Ismael Rivera zainspirował mnie w tworzeniu konceptu na piosenkę, ale chciałem ją uwspółcześnić o język współczesnego pokolenia oraz styl reggaeton. Z pewnością udało mi się pozostać w klimacie. Połączyłem swoje problemy i jego legendarny styl i myślę, że to słychać.

„El Pony” to następca „Problema”, które zgromadziło ponad 115 mln streamów. Daddy Yankee zaprezentował singiel w „Jimmy Kimmel Live!” i „Good Morning America”

Daddy Yankee sprawił, że muzyka reggaeton zyskała olbrzymią popularność na całym świecie. Kariera tego artysty przekracza wszelkie bariery językowe, geograficzne, kulturalne i demograficzne. Gwiazdora obserwuje ponad 60 mln osób w mediach społecznościowych, a zaledwie w ostatnich 12 miesiącach zdobył 7 miliardów streamów na YouTube, gdzie stale gości w Top 20 światowych artystów. Gwiazdor sprzedał ponad 17 mln egzemplarzy albumów, zanotował 50 utworów w zestawieniach Billboard oraz jest jedynym latynoskim artystą, którego cztery hiszpańskojęzyczne utwory trafiły do Top 20 Billboard Hot 100.

Jego wielki hit „Despacito” okazał się najczęściej streamowanym utworem oraz najczęściej oglądalnym klipem muzycznym wszech czasów. W 2018 „Dura” była drugim najczęściej oglądanym teledyskiem na YouTube, a rok później „Con Calma” zdobyła tytuł najczęściej oglądalnego klipu w serwisie. Daddy Yankee otrzymał tytuł Billboard Magazine’s Top Latin Artist of 2017. Inne wielkie przeboje gwiazdora to „Gasolina”, „Rompe”, „Limbo” oraz „Que Tire Pa’Lante”.

Działalność charytatywna Yankee’go w ramach „Daddy’s House” została doceniona przez Billboard, które wręczyło artyście nagrodę Spirit of Hope. Gwiazdor ma na koncie ponad 100 nagród, w tym Latin Music Billboard Awards, Latin Grammys, American Music Awards, Latin American Music Awards. W 2014 otrzymał ASCAP Voice of Music Award.

Źródło: materiały prasowe

Pop

Muzyka

Wooten Brothers w Warszawie
Więcej wiadomości