Szymon Madej nowym polskim endorserem marki Bosphorus Cymbals

Szymon Madej nowym polskim endorserem marki Bosphorus Cymbals

4 maja 2021, 07:00
Producent: Bosphorus

Robert Rasz został pierwszym polskim przedstawicielem marki Bosphorus Cymbals. Dystrybutor marki w naszym kraju nie spoczywa na laurach i ogłosił już kolejnego artystę tego producenta.

 

[img:1]

 

Szymon Madej to absolwent Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Ukończył z wyróżnieniem Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej. Współpracował i działa z takimi artystami, jak: Leszek Możdżer,  Adam Sztaba (Official), Marcin Pospieszalski, Dorota Miśkiewicz, Mietek Szcześniak, Aga Derlak Trio, Joachim Mencel Quintet, Bartosz Dworak Quartet, Sabina Meck Sextet, z którymi koncertował w kraju i za granicą na takich festiwalach jak: „Mallorca Alternatilla Jazz Festival” w Hiszpanii, „Ankara International Jazz Festival” w Turcji, „Athens Technopolis Jazz Festival” w Grecji, „6th Delhi International Jazz Festival 2016” w Indiach, „34. Leverkusener Jazztage” w Niemczech oraz wielu innych.

Laureat Stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia artystyczne. W roku 2017 nominowany do nagrody „Fryderyki 2017” za album „Warsztat Dźwięku” z zespołem „Mateusz Pliniewicz Quartet”. Swoje doświadczenie zdobywał podczas wielu warsztatów oraz lekcji mistrzowskich z takimi artystami, jak: Ulysses Owens Jr., Ari Hoenig, Adam Nussbaum, Victor Lewis, Steve Swallow, Victor Mendoza.

 

 

Wśród jego osiągnięć konkursowych wyróżnić można: Grand Prix na festiwalu „Jazz Juniors” z zespołem Bartosz Dworak Quartet (2013), Nagroda Indywidualna na „XII Krokus Jazz Festiwal” (2013), Grand Prix na festiwalu „Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa” - z zespołem Lichtański Sound Lab (2013), Grand Prix na festiwalu „Azoty Tarnów Jazz Contest” z zespołem Vehemence Quartet (2014), Grand Prix na festiwalu „Lotos Jazz Festival - Bielska Zadymka Jazzowa” - z zespołem Bartosz Dworak Quartet (2014), Grand Prix na „51. Jazz nad Odrą” z zespołem Vehemence Quartet (2015). 

 

Talerze jakie wybrał Szymon Madej:

 
  • 6" Turk Splash
  • 8" Turk Splash
  • 15" Syncopation SW Hats
  • 18" Syncopation SW Crash
  • 21" Master Ride
  • 21" Master Vintage Ride
  • 22" Syncopation SW Ride

 

[img:2]

 
Akustyczne Talerze

Perkusja

NEW GOLD KIT - Nowy zestaw brzmień do instrumentów EFNOTE
Więcej wiadomości