TD‑50X - nowoczesny moduł perkusyjny od Rolanda

TD‑50X - nowoczesny moduł perkusyjny od Rolanda

11 maja 2021, 11:00
Producent: Roland

Świat perkusji elektronicznych podlega nieustannym zmianom w celu jak największego zbliżenia brzmieniowego do instrumentów akustycznych. Pomocne w tym celu są nie tylko nowe zestawy, ale przede wszystkim moduły, które w znaczącej części odpowiadają za brzmienie poszczególnych instrumentów. Moduł TD-50X może być dużą innowacją w tym temacie.

 [img:1]

 

Roland właśnie ogłosił poważne rozszerzenie swojej flagowej serii V-Drum, w ramach której zostaną wprowadzone trzy kompletne elektroniczne zestawy perkusyjne - każdy oparty na całkowicie nowym „mózgu” TD-50X.

TD‑50X zapewnia najbardziej akustyczne wrażenia dostępne w elektronicznej perkusji, co osiąga się z pomocą opatentowanej przez firmę Roland technologii Prismatic Sound Modeling. Nowy moduł zawiera blisko tysiąc wbudowanych dźwięków (w tym zupełnie nowe próbki m. in. stopy, werbla czy talerzy) i jest dostarczany z 70 gotowymi do gry zestawami presetów po wyjęciu z pudełka. Oczywiście TD-50X pozwala na tworzenie własnych zestawów, do których możemy użyć realistycznie brzmiących pogłosów.

 

 

Urządzenie wyposażono w 14 analogowych wejść plus dodatkowe wejścia do sterowania hi-hatem i stopą, podobnie jak trzy porty USB typu A oraz MIDI. W kwestii dźwięku można wysłać komponenty zestawu do dowolnego z ośmiu pojedynczych wyjść, plus główny miks stereo (zduplikowany na XLR i jack). Właściciele Roland VAD706 posiadają poprzedni moduł TD-50 mogą go po prostu zaktualizować, aby wykonywał wszystkie nowe funkcje TD-50X. Usługa ta kosztuje 199 USD i dokonuje się jej za pośrednictwem Roland Cloud.

 

[img:3]

 

Elektroniczne

Perkusja

Wojciech Deręgowski oficjalnym artystą DW Drums
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz