Systemy L-Acoustics A10 zabrzmiały w nowej sali koncertowej PSM w Strzyżowie

Systemy L-Acoustics A10 zabrzmiały w nowej sali koncertowej PSM w Strzyżowie

6 maja 2021, 10:00
Producent: L-acoustics
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

Nowo powstała sala koncertowa przy PSM I stopnia w Strzyżowie została wyposażona w nowoczesny system nagłośnieniowy A10 marki L-Acoustics.

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie jest placówką publiczną założoną w 1992 roku przez Ministra Kultury i Sztuki. Swoim zasięgiem obejmuje granice powiatu strzyżowskiego. Szkoła do niedawna mieściła się w budynku Domu Kultury “Sokół”, zajmując powierzchnię zaledwie 400 m2. W tym znajdowało się m.in. 10 sal dydaktyczno-ćwiczeniowych, dwie sale teoretyczne i hol pełniący także funkcję auli koncertowej.

 

[img:1]

 

W marcu 2019 roku odbyło się uroczyste przeniesienie placówki z domu kultury do nowo zaadaptowanej, obszernej i nowoczesnej siedziby. Początkowo korzystano tylko z części dydaktycznej budynku, zaś pozostała część – czyli sala koncertowa, rytmiki i foyer – została oddana do użytku w styczniu 2021 roku. Co ważne, nowy obiekt dysponuje uszytą na miarę salą koncertową, wyposażoną w najwyższej klasy sprzęt oświetleniowy i nagłośnieniowy – ten ostatni oparty na produktach renomowanej francuskiej firmy L-Acoustics.

 

[img:5]

 

Zostaliśmy poproszeni o dobranie systemu nagłośnieniowego, który będzie spełniał wymagania zawarte w projekcie. W wyniku burzy mózgów, obliczeń i symulacji, prób dopasowania systemu do wielkości i wymiarów sali, a także kierując się jakością sprzętu, jego prestiżem i postrzeganiem wśród profesjonalistów, wybór padł na markę L-Acoustics.

Piotr Korczyński - właściciel firmy Korek Sound, która odpowiadała za dobór i instalację systemu nagłośnieniowego sali koncertowej

 

[img:2]

 

Ostatecznie licząca 200 miejsc widownia sali koncertowej nagłośniona zastała za pomocą dwóch gron, każde po trzy zestawy L-Acoustics A10: dwa w wersji FOCUS i jeden w wersji WIDE.

 

Dużą zaletą tych zestawów – co miało znaczenie w przypadku tej sali, gdzie grona wiszą stosunkowo blisko ścian bocznych – jest możliwość regulacji kąta propagacji dźwięku emitowanego przez drivery w poziomie, a więc dla średnich i wysokich częstotliwości.

Piotr Korczyński - właściciel firmy Korek Sound

 

[img:3]

 

System dopełniają trzy schowane pod sceną zestawy niskotonowe SB15 oraz dwa 5XT pełniące rolę frontfilla. Cały system zasilany jest z dwóch 4-kanałowych procesorowanych wzmacniaczy L-Acoustics LA4X.

Sala dysponuje też 48-kanałową konsoletą cyfrową, mikrofonami bezprzewodowymi oraz zestawem niezbędnych mikrofonów przewodowych. Wyposażona jest również w pełny system oświetleniowy oraz duży ekran LED.

 

[img:4]

 

Dzięki wyposażeniu sali w profesjonalny sprzęt nagłośnieniowy i oświetleniowy renomowanych producentów, a także w fortepian koncertowy Steinway, obiekt spełnia wymagania w zakresie realizacji każdego projektu artystycznego.

prof. Grzegorz Oliwa - dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Zygmunta Mycielskiego w Strzyżowie

 

Nagłośnienie instalacyjne Ciekawe instalacje w Polsce Systemy liniowe

Gdzie kupić?

L-acoustics L-acoustics www.l-acoustics.com

Dystrybucja w Polsce:

HiFi

Arturia MatrixBrute Noir - Mroczna sztuka syntezy
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz