Interaktywna historia lotnictwa Qantas oświetlona przez głowice Elation Proteus Maximus

Interaktywna historia lotnictwa Qantas oświetlona przez głowice Elation Proteus Maximus

7 maja 2021, 10:00
Producent: Elation

Globalne studio projektowe „Buchan Group” zaprojektowało i wyprodukowało niezwykłą i wciągającą formę opowiadania historii lotnictwa w Qantas Founders Museum w Queensland Outback w Australii. Do projektu zostały wykorzystane głowy Elation Professional Proteus Maximus LED za pomocą których, jak mówi autor można „wizualizować narracje”.

To 20-minutowe doświadczenie multimedialne o nazwie „Luminescent Longreach” wykorzystuje klasyczne samoloty które stoją w muzeum jako powierzchnie projekcyjne, aby opowiedzieć bogatą historię Qantas i odzwierciedlić ducha lotnictwa, podczas pokazu wykorzystywana jest technologia mapowania, niestandardowe gobo, animacje oraz dźwięk przestrzenny 3D.

 

[img:1]

 

Historia toczy się pomiędzy klasycznymi samolotami Muzeum, w tym pięknie odrestaurowanym Lockhead Super Constellation, którego główną atrakcją niewątpliwie jest odwzorowanie startu i lądowania w asyście kłębiącego się dymu i strzelającego płomienia. Anthony Rawson, starszy współpracownik w Buchan Group, musiał znaleźć sposób na symulację tego niesamowitego efektu bez użycia środków pirotechnicznych.

Polecamy obejrzeć filmik na YouTube ze startu i lądowania tego samolotu, aby lepiej zrozumieć w jaki sposób „efekt startowania i lądowania” może być ekscytujący.

 

[img:2]
[img:6]

 

Do tego i innych elementów całego pokazu Rawson i jego zespół z Brisbane poszukiwali mocnej oprawy punktowej z duża gamą funkcji z zakresu animacji gobo i szerokim zoomem, aby wyświetlana grafika i animacja na ziemi, a także na spodzie i bokach samolotów była ostra i jasna. Ponadto przy wyborze urządzeń dużą rolę ogrywały też warunki atmosferyczne, ponieważ całe miejsce było narażone na działanie czynników atmosferycznych w postaci wiatru i kurzu, bocznego deszczu i skrajnych temperatur, każda zastosowana oprawa musiała mieć spełniać standardy ochrony IP65.

 

[img:4]

 

Po konsultacji z australijskim dystrybutorem Elation, Grupą ULA, podjęto decyzję o zastosowaniu wielofunkcyjnej głowicy ruchomej Proteus Maximus o jasności 50 000 lumenów z silnikiem LED o mocy 950 W i mieszaniem kolorów CMY. Skuteczny jako światło profilowe, belkowe lub typu wash, obejmuje kadrowanie, zoom od 5,5 do 55 stopni i kompleksowy pakiet FX. Grupa ULA dostarczyła dziewięć jednostek Maximus na potrzeby projektu - sześć opraw zamontowanych nad głową i dwie na ziemi (jedna zapasowa), wszystkie wyposażone w niestandardowe gobo.

 

[img:3]

 

Prezentowany w zadaszonym muzeum na świeżym powietrzu wielkości dwóch boisk piłkarskich, nocny pokaz dźwięku i światła wykorzystuje projekcję gobo z Maximusa, aby przedstawić różne efekty, takie jak chmury burzowe w scenie osadzonej w Gallipoli i profile samolotów o wysokim kontraście. Koło animacji służy do tworzenia efektu zamaszystej chmury oraz do imitowania wody. Oprawy maja na celu również wypełnienie przestrzeni kolorem, wyświetlają tekstury podłoża i są używane jako swojego rodzaju wskaźnik, który kieruje uwagę publiczności z jednej płaszczyzny na drugą.

 

[img:5]

 

Rawson informuje, że oprawy Maximus świetnie sobie radzą we wszystkich warunkach atmosferycznych, od chłodnych zimowych nocy, po gorące letnie temperatury sięgające nawet 45 stopni, również narażone na zacinający deszcz, a widowisko „Luminescencyjne Longreach” odbywa się co noc i okazało się sukcesem, jeśli chodzi o frekwencję oraz jakość samego show.

 

Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Nowości oświetleniowe Robe na 2022
Więcej wiadomości