Elation rozszerza serię urządzeń „Key Light” o KL Fresnel 8 FC

Elation rozszerza serię urządzeń „Key Light” o KL Fresnel 8 FC

4 maja 2021, 08:00
Producent: Elation

Firma Elation rozszerza swoją serię urządzeń ledowe urządzenie KL o Fresnel 8FC. Jak mówi producent, dzięki kreatywności oraz dużemu doświadczeniu inżynierów Elation udało się stworzyć produkt, który spełnia najbardziej wygórowane wymogi miejsc w których liczy się jakość emitowanej wiązki oraz niski współczynnik hałasu urządzenia.

Zaprojektowany specjalnie dla zastosowań telewizyjnych, filmowych, teatralnych lub wszelkich ogólnych zastosowań AV wymagających miękkiego światła o wysokiej mocy z precyzyjnym odwzorowaniem kolorów i regulowaną temperaturą barwową.

 

[img:1]

 

KL Fresnel 8 FC oferuje szeroką gamę bogatych nasyconych kolorów, subtelnych pastelowych oraz dynamicznego białego światła. Bardzo wydajne źródło światła w technologii LED o mocy 500W i trybie mieszania kolorów RGBMA skalibrowane kolorystycznie na poziom 6500K produkuję wiązkę o jasności 18000 lumenów. Jednym z ważnych elementów urządzenia jest również zmotoryzowany zoom który operuje zakresem wiązki od 10° do 50°, przy czym dla jeszcze bardziej precyzyjnego ustawienia urządzenie jest wyposażone w klapy wycinające.

Warto wspomnieć również o wysokim współczynniku CRI który wynosi 92, TM30 (88) oraz TLCI (95), dzięki uzyskanym parametrom KL Fresnel 8 FC w tym samym czasie odwzorowuje idealnie kolory i dla oka i dla kamery. Zoptymalizowany pod kątem specyficznych wymagań transmisji, KL Fresnel 8 FC może dostosować się do światła, które nieraz odstaje od czystej bieli w kierunku zieleni lub magenty poprzez dodatkowy parametr jakim jest regulację przesunięcia zielony-magenta oraz gotowym bibliotekom kolorów, ta funkcja sprawia, że dopasowanie kolorystyki do koloru wiązki aktualnie używanych urządzeń nie wymaga zewnętrznych filtrów, a wszystko może się odbywać za pomocą samego urządzenia.

 

[img:2]

 

Dodatkowym atutem jest też regulowana prędkość odświeżania silnika LED, a jej maksymalna wartość to aż 25 kHz, co sprawia, że urządzenie nie migocze nawet przy nagraniach o dużej rozdzielczości i wysokim FPS.

KL Fresnel 8 FC poza standardowym protokołem sterowania DMX, za pomocą którego mamy dostęp do dużej ilości atrybutów takich jak kolor, zoom, przesunięcie zieleni czy dimmer, oferuje również pełne wsparcie technologii RDM oraz wyposażony w manualny panel sterowania daje możliwości kontroli urządzenia bezpośrednio z poziomu menu samego urządzenia.

 

[img:3]

 

Fizycznie jak podaje producent urządzenie jest odporne na ekstremalne użytkowanie, dzięki trwałej budowie, może być montowany na statywach lub wieszany na kratach za pomocą standardowych uchwytów lub adapterów Junior, które są dołączone do urządzenia. KL Fresnel 8 FC wyposażone jest również w złącze prądowe „podaj dalej” dzięki któremu możemy zaoszczędzić sporo przewodów podczas większej produkcji.

Wyjątkowa jakość oddawania barw, precyzyjne ustawienia CCT i zdalnie regulowana częstotliwość odświeżania LED sprawiają, że KL Fresnel 8 FC to doskonały wybór dla dzisiejszych dynamicznych środowisk produkcyjnych.

Seria KL obejmuje również modele o barwie ciepłej i zimnej bieli, a także miękkie panelowe oświetlenie LED o pełnym spektrum kolorów. Zobacz całą gamę tutaj.

 

Reflektory

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Wsparcie Adam Hall Group dla Ziegelei Open-Air Festival
Więcej wiadomości