LD Systems nagłaśniał wizytę papieża Franciszka w Iraku

LD Systems nagłaśniał wizytę papieża Franciszka w Iraku

10 maja 2021, 08:00
Producent: LD Systems
Dystrybucja: ADAM HALL Group GmbH

Od 5 do 8 marca 2021 roku papież Franciszek odbył historyczną podróż. Po raz pierwszy głowa kościoła chrześcijańskiego odwiedziła Irak. Jednym z punktów wizyty była msza, którą odprawił w kościele w Karakosch, który został zniszczony przez islamistów.

Papież wykorzystał okazję, aby dać przykład tolerancji religijnej i złożyć symboliczne oświadczenie przeciwko nienawiści i terrorowi. Iracki integrator Oriental Sound całkowicie polegał na rozwiązaniach audio LD Systems w zakresie transmisji historycznych słów, a także dźwięku w kościele.

 

[img:1]

 

Do wzmocnienia i transmisji dźwięku w nowo odbudowanym kościele katolickim w Karakosch firma Oriental Sound wybrała dwudrożne głośniki naścienne CWMS 52 z serii LD Systems CONTRACTOR. Aby zapewnić najlepszą możliwą zrozumiałość mowy, integrator zainstalował głośniki 5.25" wzdłuż łuków nad kolumnami na bocznych ścianach kościoła. Głośniki wykonano w dyskretnym odcieniu bieli. Dodatkowe głośniki CWMS 52 zostały umieszczone na zewnętrznych ścianach świątyni, aby papieskie proklamacje rozciągały się na zewnątrz.

 

[img:2]
[img:3]

 

Wszystkie głośniki zasilane były ze wzmacniaczy klasy D firmy LD Systems XS 700, każdy o mocy 2 x 350 W. Do dystrybucji sygnału zastosowano dwustrefowy mikser ZONE 622 w kompaktowej obudowie 1U. Zanim głos papieża Franciszka dotarł do słuchaczy w kościele przez głośniki serii CONTRACTOR, sygnały mikrofonu były przetwarzane przez 24-kanałowy mikser LD Systems VIBZ 24 DC. Aby zapewnić płynną komunikację z obsługą techniczną, zastosowano mikrofon konferencyjny U500 GM 530 CC na gęsiej szyi - urządzenie to bazuje na elektretowej kapsule pojemnościowej o charakterystyce nerkowej na podstawie D 1015 CMB.

 

[img:4]
[img:5]
 
Nagłośnienie instalacyjne Kolumny i głośniki instalacyjne Wzmacniacze i miksery instalacyjne Radiowęzłowe Średnio, niskotonowe Głośniki

Gdzie kupić?

LD Systems LD Systems www.ld-systems.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > LD Systems rozwiń listę sklepów

Pro Audio

EAW prezentuje wzmacniacz UXA4416 wraz z aktualizacją Resolution
Więcej wiadomości