Para dopasowana, czyli mikrofony pojemnościowe Lewitt LCT 140 AIR

Para dopasowana, czyli mikrofony pojemnościowe Lewitt LCT 140 AIR

12 maja 2021, 09:00
Producent: Lewitt

Austriacki producent zaoferował małomembranowy mikrofon pojemnościowy LCT 140 AIR w dopasowanych parach stereo. Przy cenie zaledwie 279 EUR za parę to świetna okazja dla każdego, kto szuka solidnie brzmiącego rozwiązania do nagrań stereo, które nie obciąży zbytnio kieszeni.

Kiedy Lewitt LCT 140 AIR pojawił się w 2019 roku, dzięki przystępnej cenie przyciągnął wiele uwagi. Mikrofon pojemnościowy z małą membraną wyposażony jest w kapsułę 17 mm z kardioidalną charakterystyką biegunową. Według Lewitta świetnie zdaje się on zarówno do nagrywania gitary akustycznej, perkusji, smyków, chóru, fortepianu, a nawet ukulele. 

 

[img:2]

 

Oprócz załączanego filtra górnoprzepustowego i tłumika PAD (-12 dB), przełącznik wyboru charakterystyki jest tym, co wyróżnia LCT 140 AIR na tle konkurencji. Można wybrać ustawienie płaskie, liniowe lub aktywować tryb „Air”, aby uzyskać w brzmieniu więcej "powietrza", z lekkim podbiciem wysokich częstotliwości.

Mikrofony pojemnościowe z małą membraną są popularnym wyborem w konfiguracjach stereo, nic więc dziwnego, że Lewitt zdecydował się zaoferować LCT 140 AIR w dopasowanych parach. Udało im się nawet jeszcze bardziej obniżyć cenę - dopasowana para kosztuje zaledwie 279 euro, a pojedynczy mikrofon około 149 euro.

 

[img:1]

 

Lewitt mówi, że każda para składa się z dwóch idealnie dopasowanych LCT 140 AIR. Producent twierdzi, że ich proces dopasowywania jest jednym z najbardziej precyzyjnych w branży. System pomiarowy kontroluje napięcie polaryzacji kapsuły w celu dostosowania czułości, jednocześnie analizując charakterystykę częstotliwościową każdego mikrofonu. Dane te zostają wprowadzone do algorytmu, który porównuje pasmo przenoszenia i czułość każdego mikrofonu i decyduje, które przetworniki dobrze do siebie pasują.

Podobnie jak w przypadku pojedynczego mikrofonu, dopasowane pary są dostarczane z zestawem akcesoriów, który zawiera dwa uchwyty mikrofonowe, dwa filtry pop i futerał.

 

[img:3]

 

Mikrofony Pojemnościowe

Studio

Słynna konsoleta Harrisona na Twoim biurku
Więcej wiadomości