Avantone Pro przedstawia monitory studyjne Gauss 7

Avantone Pro przedstawia monitory studyjne Gauss 7

25 maja 2021, 12:00
Producent: Avantone

Avantone Pro wprowadza na rynek Gauss 7, aktywny pełnozakresowy, dwudrożny monitor referencyjny, którego założeniem było uzyskanie vintage'owego brzmienia z dodatkiem nowoczesnych technologii. Cetex Gauss, z siedzibą w Sun Valley w Kalifornii, był najbardziej znany jako producent sprzętu do powielania nagrań na taśmach, ale ich marka zestawów głośnikowych z początku lat 70. była inspiracją do stworzenia nowej linii monitorów Avantone.

Gauss 7, wyposażony w głośnik wysokotonowy GAU-AMT, zapewnia odtwarzanie transjentów, które jest zasługą 65-milimetrowej membrany z folii PET (politereftalanu etylenu). Cewka głośnika wysokotonowego to zagięta folia PET z wytrawionym aluminium. Przetwornik wysokotonowy jest montowany we własnej obudowie, aby zapobiec ciśnieniu fali wstecznej z głośnika niskotonowego. 

 

[img:1]
 

Jeśli chodzi o głośniki niskotonowe, Gauss 7 czerpie z „białej membrany” AV10-MLF Avantone Pro, choć został zaprojektowany od podstaw. Sama membrana głośnika niskotonowego jest konstrukcją tłoczoną, wykonaną z tej samej zastrzeżonej mieszanki miazgi drzewnej i włókna szklanego, co głośnik niskotonowy AV10-MLF z serii CLA-10, ale ze znacznie zwiększoną ilością materiałów zapewniających wyższy bas. Konstrukcja napędu głośnika niskotonowego wykonana jest ze stali niskowęglowej 1008. 

Pasmo przenoszenia w zakresie wysokich częstotliwości zbliża się podobno do 22 kHz, a port basowy skierowany do tyłu ma dawać Gaussowi 7 „kontrolowany, ale mocny bas ze zwartą odpowiedzią”. 

 

[img:3]

 

Podsumowując, Gauss 7 zawiera 7-calowy (178 mm) przetwornik niskotonowy GAU-7MLF z magnesem ferrytowym; 2,5-calowy (65 mm) przetwornik wysokotonowy GAU-AMT, wzmacniacza dla głośnika niskotonowego o mocy 120 W i wzmacniacz tweetera o mocy 60 W; 103 dB SPL (w szczycie) i 0,5% THL dostarczane z obudowy o wymiarach 381 mm wys. x 235 mm szer. x 212 mm głęb.i o wadze 8 kg. Zawiera również zbalansowane wejścia XLR i 1⁄4" TRS, a także trójpozycyjny przełącznik Acoustic Placement, trójpozycyjny przełącznik High Trim i regulator wzmocnienia.

Gauss 7 będzie dostępny na początku czerwca 2021 roku w cenie 799,00 USD za parę. 

 

[img:2]

aktywne Monitory studyjne

Studio

Fusion Vintage Drive & Fusion Stereo Image - Dwie nowości od SSL
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz