Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera z rozbudowaną instalacją od Audio Plus

Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera z rozbudowaną instalacją od Audio Plus

2 czerwca 2021, 12:00
Dystrybucja: Audio Plus Sp. z o.o.

W Suchej Beskidzkiej otwarto Centrum Kultury i Filmu imienia słynnego reżysera Billy’ego Wildera. Obiekt wyposażono w złożony, zintegrowany system audiowizualny od Audio Plus, który składa się z urządzeń Electro-Voice, Dynacord, Mipro i wielu innych marek.

Słynny hollywoodzki scenarzysta i reżyser Billy Wilder („Bulwar Zachodzącego Słońca”, „Pół żartem, pół serio”, „Garsoniera”) urodził się w 1906 roku w Suchej Beskidzkiej. Jeszcze za życia artysty miasto przyznało mu honorowe obywatelstwo oraz nazwało jedną z głównych ulic jego imieniem. Nowo wybudowane Centrum Kultury i Filmu jest ukoronowaniem wysiłków władz Suchej, by jej słynny obywatel był właściwie uhonorowany. Instytucja została uruchomiona pod koniec marca 2021 roku.

 

[img:1]

 

Budynek o powierzchni ok. 3.5 tys. mkw. jest całkowicie nowy. Znalazło się w nim miejsce na salę kinowo-widowiskową na 300 osób, sale zajęć (komputerowe i taneczne), bibliotekę z czytelnią, sale chóru oraz pomieszczenia konferencyjne. Cały obiekt został połączony cyfrowo w zintegrowaną sieć, której projektantem, dostawcą i instalatorem była firma Audio Plus.

W ramach zadania zrealizowane zostały: system kinowy, nagłośnienie sali widowiskowej, mobilny system nagłośnieniowy w salach chóru i tańca, interkom, sieć dystrybucji sygnału AV, system mikrofonów bezprzewodowych, system audiowizualny w bibliotece i sali konferencyjnej oraz stacjonarne ekrany informacji wizualnej (tzw. Digital Signage).

 

[img:2]

 

Nagłośnienie sali widowiskowej oparte zostało w całości na rozwiązaniach z grupy Bosch. Widownię nagłośniono dwoma gronami złożonymi z 3 zestawów Electro-Voice EVA każde, które uzupełniono zestawami niskotonowymi EKX, zamontowanymi w proscenium (4 sztuki). Frontfill oraz dźwięk efektowy realizowany jest za pomocą zestawów EVU (łącznie 16 sztuk). Za wzmocnienie całego systemu odpowiadają końcówki mocy Dynacord IPX, zaś jako monitory sceniczne pracuje 8 zestawów aktywnych Electro-Voice ZLX.

 

[img:5]

 

Oczywiście sercem instytucji jest funkcja kinowa, także zrealizowana przez Audio Plus. Zainstalowano projektor DCI oraz zwijany ekran o szerokości ponad 10 m, który za przyciśnięciem jednego guzika zmienia salę widowiskową w kino godne Hollywood. Nagłośnienie kinowe, uzupełnione procesorem dźwiękowym Dolby, opiera się na marce Electro-Voice (trzy zaekranowe zestawy głośnikowe). Jako nagłośnienie surround pracują zestawy efektowe Electro-Voice EVU, zainstalowane na stałe.

 

[img:4]

 

Ponadto sala została wyposażona w system cyfrowej prezentacji obrazu z dotykowym sterowaniem z tabletu. Dzięki temu wykładowca lub osoba prowadząca wydarzenie może bezproblemowo podłączyć komputer i wysłać zawartość swojego ekranu na ekran kinowy, co jeszcze bardziej poszerza możliwości użytkowe obiektu.

 

[img:9]

 

Tak złożona instytucja, która ma realizować zadania kulturalne w uporządkowany i zsynchronizowany sposób, musiała być wyposażona w niezawodny system inspicjencki. Oparto go na urządzeniach marki RTS. Sercem systemu jest cyfrowa matryca interkomowa RTS ODIN, natomiast w recepcji, zwanej Centrum Zarządzania Obiektem, zainstalowano główny pulpit sterujący. 

 

[img:7]

 

Pozostałe pulpity umieszczono w pomieszczeniach wymagających „cichej” komunikacji: w gabinecie dyrekcji, w garderobach, w pomieszczeniach reżyserów nagłośnienia i oświetlenia oraz w kabinie kinooperatora, a także w mobilnym stojaku inspicjenta, który umieszcza się w najwygodniejszym miejscu w zależności od przebiegającego wydarzenia.

Uzupełnieniem są ścienne i sufitowe zestawy głośnikowe (służące do rozgłaszania komunikatów dla publiczności i artystów), których w całym obiekcie jest aż 28, a także dzwonki, kamera podglądu akcji scenicznej oraz automatycznie uruchamiane transparenty „CISZA”.

 

[img:10]

 

Żadna instytucja kulturalna nie mogłaby funkcjonować bez dobrze dobranego zestawu mikrofonów, zarówno przewodowych, jak i bezprzewodowych. Te ostatnie zostały oparte na marce Mipro – Centrum dysponuje bezprzewodowymi mikrofonami doręcznymi serii ACT 7 oraz nagłownymi z nadajnikami bodypack z tej samej serii. Ich odbiorniki (dwa czterokanałowe ACT 747 oraz jeden dwukanałowy ACT727) zostały zainstalowane w mobilnej skrzyni transportowej, a komunikują się za pomocą interfejsu Dante. Zaś przewodowe mikrofony to znów marka Electro-Voice.

 

[img:3]

 

Artyści mają do dyspozycji zarówno mikrofony wokalowe z serii ND, jak i instrumentalne ND i PL. Ważnym elementem jest też system połączeniowy – wygodne i estetyczne przyłącza podłogowe oraz komplet diboksów. Dopełnieniem jest zestaw odtwarzaczy i rejestratorów, konsolety mikserskie i monitory studyjne, które razem pozwalają na profesjonalną rejestrację wydarzeń, które będą się odbywać w Centrum.

 

[img:8]

 

W salach komputerowych, zlokalizowanych na poziomie 0, zainstalowano osiem sufitowych głośników Dynacord serii DC oraz cztery komplety mikrofonów bezprzewodowych Electro-Voice (dwa ręczne, dwa nagłowne). W sali tanecznej, również na parterze, działa mobilny system nagłośnieniowy Electro-Voice ELX200 oraz dwa zestawy bezprzewodowe marki EV.

Na górnej kondygnacji natomiast znajduje się biblioteka, którą wyposażono w system odtwarzania muzyki zarówno ze źródeł cyfrowych (CD, dysk flash), jak i analogowych (gramofon). Również na górze są dwie sale chóru, które wyposażono w mobilne systemy nagłośnieniowe Electro-Voice: ELX200 w większej z nich oraz EVOLVE30M w mniejszej. Obie są także wyposażone w mikrofony bezprzewodowe marki Electro-Voice, ułatwiające prowadzenie zajęć.

 

[img:11]

 

Ciekawym dopełnieniem instalacji audio-video jest system informacji wizualnej, zwany Digital Signage. To kilka ekranów LCD, zlokalizowanych w holu przy wejściu do budynku, oraz w bibliotece. Ta ostatnia jest wyposażona również w system projekcji filmowej, który można wykorzystać zarówno do wyświetlania bieżących informacji, jak i podczas wydarzeń. Podobny system jest do dyspozycji także w sali konferencyjnej. Zaś w całym obiekcie funkcjonuje system wsparcia niedosłyszących, oparty na urządzeniach serii Roger marki Phonak.

 

[img:6]

 

Centrum Kultury i Filmu im. Billy’ego Wildera w Suchej Beskidzkiej, dzięki przemyślanemu projektowi i dostosowanej do jego potrzeb instalacji audio-video, będzie spełniało doskonale swoje zadanie. Jego patron Billy Wilder, spoglądający na instytucję swojego imienia z ogromnego zdjęcia umieszczonego w prezydialnym miejscu nad holem, może być zadowolony z efektów. A Sucha Beskidzka może się pochwalić instytucją kultury na prawdziwie światowym poziomie.

 

[img:12]
 
więcej: audioplus.pl
w Polsce Ciekawe instalacje Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Electro-Voice Electro-Voice www.electrovoice.com

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Electro-Voice rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dynacord Pro Audio Dynacord Pro Audio www.dynacord.com

Dystrybucja w Polsce:

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Mipro rozwiń listę sklepów

Gdzie kupić?

Dynacord Public Address Dynacord Public Address www.dynacord.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa
Tommex najlepszym dystrybutorem AEQ 2020 w Europie
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz