Klark Teknik przedstawia Diboxy DN100 oraz DN200 w wersji V2

Klark Teknik przedstawia Diboxy DN100 oraz DN200 w wersji V2

18 czerwca 2021, 12:00
Producent: Klark Teknik
Dystrybucja: SoundTrade

Diboxy od Klark Teknik są cenione na całym świecie i rozpoznawalne za ich fioletowy dizajn. Jednostki DN100 oraz DN200 ukazały się niedawno w nowej odsłonie, więc stwierdziliśmy, że jest to dobry moment, aby ponownie przyjrzeć się im z bliska.

Informacja prasowa na temat “nowych” aktywnych Diboxów Klark Teknik DN100 and DN200 była dość zastanawiająca. Jakby nie patrzeć DN100 i jego stereo brat - DN200 należą do najczęściej spotykanych urządzaniach podczas realizacji. Są to jedne z Diboxów, które z dużym prawdopodobieństwem znajdą się na każdym live’owym graniu.

 

[img:1]

Więc jak bardzo „nowe” mogą być wersje V2? Cóż największą nowością jest obudowa. DN100 oraz DN200 są znane ze swojego fioletowego „rękawa”. Nowe wersje mają tylko fioletowe narożniki.

Podobnie jak stare jednostki, V2 posiadają gniazdo XLR oraz dwa symetryczne wejścia na dużego Jacka. Tak samo dostajemy symetryczne wyjście XLR podświetlonym PADem, przełącznik GROUND/LIFT oraz diodę zasilania Phantom. Wejścia oraz wyjścia również są izolowane transformatorowo.

 

[img:2]

Z nowego modelu DN100 usunięto także gniazdo Kensington Lock. Natomiast w modelu DN200, podwójne wejście RCA zastąpiono małym jackiem (3.5mm).

Nowe modele są mniejsze, lżejsze oraz tańsze. A jaka jest konkurencja? W zasadzie również stara: BSS AR-133 stoi w podobnej cenie (i zdaje się, że miał wpływ na nowy wygląd DN100). Oprócz tego mamy Radial Engineering Pro 48 za nieco większe pieniądze. Jeśli szukacie innowacji, to może warto też pochylić się w stronę Warm Audio Direct Box.

 

Di Boxy Nagłośnienie - akcesoria

Pro Audio

Mikrofon do podcastu: Shure - model MV7+
Więcej wiadomości