AKAI MPC One Retro Edition żywcem wyjęte z 1988 roku

AKAI MPC One Retro Edition żywcem wyjęte z 1988 roku

21 czerwca 2021, 12:00
Producent: AKAI PROFESSIONAL

AKAI głośno reklamuje nowy groovebox MPC One, który powraca do czasów starych dobrych i szarych samplerów MPC. Dostępny już w sprzedaży, MPC One Retro odtwarza ikoniczny jasno szary wygląd obudowy oraz ciemno szare pady z old-schoolowej wersji. W środku mamy te same elektroniczne bebechy, a całe urządzenie przypomina nam jak bardzo grooveboxy zmieniły się na przestrzeni lat.

 

 

Wersja Retro wygląda genialnie i pewnie zastanawiacie się dlaczego AKAI nie wypuściło jej od razu zamiast oryginalnego modelu MPC One? Mieli ku temu bardzo dobry powód. Nie wszyscy użytkownicy „Jedynki”są świadomi historii MPC. Dla wielu młodych producentów widok MPC One na półkach sklepowych lub posłuchanie sampli online stanowi pierwsze zetknięcie z MPC. I taki ascetyczny vintage wygląd mógłby do siebie zrazić część z nich. Zatem wydaje się sensowne, że AKAI postanowiło wybrać bezpieczniejsze rozwiązanie.

 

[img:2]

MPC One wyposażono w 16 padów podświetlanych RGB, 4 dotykowe encodery, 7 calowy dotykowy ekran oraz łączność za pomocą: USB, MIDI DIN, Link, CV/Gate, wejście liniowe oraz slot na kartę SD. Ogółem mamy wiele możliwości zanim zdecydujemy się podpiąć One do komputera żeby wejść na kolejny poziom produkcji wraz z dołączonym oprogramowaniem MPC2. Jako że urządzenie jest typu standalone, pliki dźwiękowe możemy dodawać poprzez kartę SD lub port USB oraz korzystać z całej gamy wirtualnych instrumentów oraz efektów zaimplementowanych przez  AIR Technology.

Podsumowując, the MPC One Retro jest ukłonem w stronę historii MPC. I to jest dokładnie to, czego mogliśmy oczekiwać od AKAI MPC department.

 

[img:1]
 
Pady Kontrolery MIDI USB

Studio

Mikser do podcastu Tascam Mixcast [nowe funkcje]
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz