Nexo ID84 - nowe rozdanie

Nexo ID84 - nowe rozdanie

17 czerwca 2021, 09:00
autor: Piotr Sadłoń
Producent: NEXO
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

ID84 to pierwsza konstrukcja głośnika kolumnowego NEXO, odznaczająca się charakterystycznymi dla firmy cechami, takimi jak wysoki stosunek mocy do wielkości urządzenia, zmienna kierunkowość i elastyczne, skalowalne konfiguracje, co pozwala na zastosowanie tego zestawu Nexo w szerokiej gamie zastosowań live i instalacyjnych.

Wyposażony w innowacje techniczne, w tym zgłoszony do opatentowania układ HF, ID84 to wydajny głośnik, który oferuje szczytową moc wyjściową SPL na poziomie 135 dB i pasmo przenoszenia 90 Hz-20 kHz. Dzięki muzycznej sygnaturze dźwiękowej, ID84 wyróżnia się spośród innych głośników kolumnowych na rynku m.in. tym, że równie dobrze sprawdza się we wzmacnianiu mowy, jak i muzyki, a także zdolnością do samodzielnego działania jako system FOH.

[img:3]ID84 oferowany jest z dwoma produktami towarzyszącymi - modułem rozszerzenia niskich częstotliwości (ID84L) i zestawem subbasowym (IDS312), które można łatwo skonfigurować, aby zapewnić innowacyjne, skalowalne rozwiązanie dla wymagających akustycznie architektur. Potencjalne rynki obejmują wszelkiego rodzaju przestrzenie publiczne, w szczególności domy modlitwy, teatry i obiekty sportowe. 

[img:1]

Ważący zaledwie 15 kg ID84 ma wymiary 990 x 150 x 215 mm. Po raz pierwszy inżynierowie NEXO stworzyli sztywną, lekką obudowę z aluminium ze stalowym grzbietem, który mieści system podwieszania i ułatwia zawieszanie wielu modułów w jednym klastrze. Osłona głośników Magnelis uzupełnia elegancką współczesną obudowę, która jest standardowo dostępna w kolorze czarnym lub białym, z niestandardowymi opcjami kolorów RAL, aby dopasować się do każdego środowiska instalacji.

ID84 pracuje w w dwudrożnym układzie z pasywnym podziałem pasma. W obudowie znajduje się osiem potężnych 4-calowych neodymowych przetworników niskotonowych NEXO o długim skoku cewki i osiem 1-calowych przetworników wysokotonowych w unikalnym układzie, który maksymalizuje wydajność tych jednostek. Joseph Carcopino, dyrektor ds. badań i rozwoju w NEXO, wyjaśnia, że ​​ten zgłoszony do opatentowania układ „w znacznym stopniu zmienia charakterystykę akustyczną ID84. Po raz pierwszy używamy kopułkowych głośników wysokotonowych zamiast driverów ciśnieniowych. Mają one bardzo niskie zniekształcenia, a stosując wiele jednostek w tym konkretnym układzie, możemy osiągnąć pożądaną wydajność, a także bardzo wysoką jakość dźwięku.”

[img:2]

ID84 oferuje równomierne pokrycie, które można ściśle kontrolować dzięki przełączanej dyspersji. Użytkownik ma do wyboru dwie orientacje pionowe, wybierane za pomocą przełącznika na tylnej płycie, oferujące dyspersję +0/-10 stopni w trybie "wąskim” lub +0/-25 stopni w trybie szerokokątnym, przy 100 stopniowym pokryciu w poziomie. Dla każdej kierunkowości dostępne są dedykowane presety.

Unikalna konstrukcja ID84 zapewnia doskonałą wszechstronność, umożliwiając połączenie dwóch modułów „głowa do głowy”, w celu zwiększenia pokrycia, przy czym każdy moduł zachowuje własne opcje kierunkowości.

[img:5:R]

Ponieważ układ HF znajduje się na jednym końcu kolumny ID84, odwrócenie drugiego modułu umożliwia utrzymanie wszystkich przetworników HF w środku 2-metrowej linii, zapewniając idealne połączenie. W przypadku zastosowań wymagających dalekiego zasięgu, wymagających jeszcze dłuższych linii, moduł rozszerzający niskich częstotliwości ID84L może zwiększyć możliwości ID84. To potężne rozszerzenie głośnika ma prawie dokładnie taką samą powierzchnię, jak ID84 i zawiera osiem 4-calowych komponentów LF. Poprzez podwojenie długości linii pionowa kierunkowość zespołu jest zwiększona przy niskich częstotliwościach, pozostawiając niezmienioną kierunkowość poziomą. Łącząc cztery jednostki (2x ID84 z 2x ID84L), układy HF można sparować w dwóch punktach środkowych, wytwarzając promieniowanie kardioidalne do 90 Hz. Daje to wyjątkowy poziom kontroli zasięgu z 4-metrowego zespołu głośników.

Impedancja nominalna ID84 wynosi 4 omów. Osiem ID84 może być zasilanych przez jeden NXAMP4x1Mk2, który jest rekomendowanym przez NEXO wzmacniaczem, lub pojedynczy ID84 na kanał dowolnego profesjonalnego wzmacniacza współpracującego z kontrolerem NEXO DTD.

ID84, ID84L i IDS312 są dostępne w wersjach instalacyjnych, touringowych i TIS. 

[img:4]

 

Systemy liniowe Kolumny i głośniki

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

HiFi

Test gitary akustycznej Washburn Bella Tono
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz