Nowa gitara od... Orange! I to jaka!

Nowa gitara od... Orange! I to jaka!

22 czerwca 2021, 12:00
Producent: Orange Amps

Orange to synonim jakości jeśli chodzi o wzmacniacze i efekty. Nie każdy wie, że uznany producent "popełnił" też w swojej historii kilka ciekawych gitar. Pomarańczowi pionierzy przypominają nam o tym modelem OE-1, który łączy klasyczny design z nowoczesnym wyposażeniem. 

 

 

Orange OE-1 Guitar to najnowsza gitara w historii angielskiej firmy. Projekt instrumentu jest dziełem Ade'a Emsley'a, dyrektora technicznego Orange, podczas gdy za konstrukcje odpowiada ceniony lutnik Jason Burns (Blast Cult). Tak więc gitara w całości wykonana jest w Londynie. 

 

[img:1]

 

Sam instrument składa się z mahoniowego korpusu i gryfu, który wieńczy hebanowa podstrunnica. Całość napędza duet przetworników - do wyboru Staple soapbar P90's lub custom Mojo dogear UK Filtertrons. Za stabilność intonacji odpowiadają klucze Grover oraz mostek typu Tune-O-Matic

 

[img:5]

 

Ponad to, każdy z tych ręcznie wykonanych instrumentów wyposażony został w futerał marki Hiscox. Może i Orange nie raczy nas zbyt często gitarowymi nowościami, ale gdy już to robi, to jest to prawdziwa perełka! 

 

[img:4]
 
Elektryczne Gitary

Gitara

Dzięki Gibsonowi cofamy się do 1958 roku
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz