Fireface UCX II - nowy interfejs audio od RME

Fireface UCX II - nowy interfejs audio od RME

24 czerwca 2021, 11:00
Producent: RME Audio

Z okazji 25-lecia firmy RME wprowadziło na rynek Fireface UCX II, oferujący 40 kanałów I/O interfejs USB audio w kompaktowym rozmiarze pół-racka. Urządzenie oferuje do 20 kanałów nagrywania i 20 odtwarzania, SteadyClock FS, wbudowany korektor parametryczny, bezpośrednie nagrywanie przez USB i pełną samodzielną funkcjonalność.

 [img:2]

 

Fireface UCX II oferuje dwa wejścia mikrofonowe/liniowe z gniazdami combo XLR na panelu przednim, wraz z dwoma cyfrowo sterowanymi wejściami liniowymi/instrumentalnymi, gniazdem słuchawkowym, przyciskami sterującymi, wyświetlaczem i głównym pokrętłem głośności. Z tyłu znajduje się zestaw 10 analogowych, zbalansowanych wejść i wyjść liniowych (4 wej, 6 wyj), MIDI I/O, ADAT I/O, AES/EBU i SPDIF I/O, USB 2.0 oraz przełączalny Word Clock I/O.

 

[img:1]

 

Wbudowana cyfrowa funkcja DURec (Direct USB Recording) umożliwia nagrywanie dowolnego wejścia lub wyjścia Fireface UCX II bezpośrednio na urządzenie pamięci masowej USB. Oznacza to, że DURec korzysta ze zintegrowanego procesora DSP, który zapewnia samodzielną pracę bez konieczności korzystania z komputera. Obszary potencjalnych zastosowań obejmują nagrania w terenie, nagrania koncertów i prób lub odtwarzanie nagrań na żywo czy dla wirtualnych prób dźwięku. Oparty na zegarze femtosekundowym SteadyClock FS zmniejsza jitter podczas konwersji z formatu analogowego na cyfrowy i vice versa.

Urządzenie jest również wyposażone w mikser TotalMix FX DSP oferujący opcje routingu i monitorowania, a także analizator DIGICheck umożliwiający pomiar i analizę danych cyfrowych w obu kierunkach.

 

[img:3]
 
USB Interfejsy audio

Studio

Fusion Vintage Drive & Fusion Stereo Image - Dwie nowości od SSL
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz