PRS śladami Hendrixa w nowej serii wzmacniaczy lampowych

PRS śladami Hendrixa w nowej serii wzmacniaczy lampowych

29 czerwca 2021, 12:00
Producent: PRS Guitars
Dystrybucja: FX MUSIC GROUP

Od dekad fani gitary i Jimiego Hendrixa próbują uzyskać brzmienie swojego idola. Dzięki firmie PRS i ich nowej serii wzmacniaczy HX Amplifiers proces ten będzie duży szybszy i łatwiejszy. Jak to możliwe? 

 

 

Cała historia zapoczątkowana została w 2018 roku, gdy Paul Reed Smith oraz Doug Sewell (odpowiedzialny w firmie za konstruowanie wzmacniaczy) otrzymali od Paula Allena zgodę na "sekcję zwłok" wzmacniacza Jimiego, znajdującego się w muzeum pop kultury w Seattle. Panowie mogli na własne oczy podziwiać modyfikację Marshalli wykonanych przez Dave'a Weyer'a z firmy West Coast Organ and Amp. Dzięki temu zrozumieli co jest niezbędne, by HX Amplifiers mógł zbliżyć się do oryginału. 

 

[img:2]

 

Produkt finalny to dwukanałowy, w pełni lampowy wzmacniacz (wersja 50 oraz 100 wattowa). Wersja  HX 100 posiada cztery lampy New Sensor EL34EH w sekcji mocy oraz trzy JJ ECC803S w sekcji przedwzmacniacza. Mniejszy brat posiada połowę lamp w sekcji mocy. Do wzmacniaczy dopasowane zostały specjalnie kolumny HX 2×12 i  HX 4×12, wyposażone w głośniki 16 Ohm Celestion G12H-75 Creamback

 

[img:3]

 
Głowy gitarowe Wzmacniacze

Gdzie kupić?

PRS Guitars PRS Guitars www.prsguitars.com

Dystrybucja w Polsce:

FX MUSIC GROUP

tel.: +48 (84) 639 11 22
adres:
ul. Piłsudskiego 53 22-400 Zamość

Sklepy muzyczne > PRS Guitars rozwiń listę sklepów

Gitara

Po co komu lutnik we współczesnym świecie ?
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz