Zabrzmij jak Richie Blackmore dzięki efektom Catalinbread

Zabrzmij jak Richie Blackmore dzięki efektom Catalinbread

5 lipca 2021, 11:00
Producent: Catalinbread

Gra i brzmienie Richiego Blackmore'a bez wątpienia ukształtowały w dużym stopniu historię gitary elektrycznej. Co prawda legendarny gitarzysta Deep Purple od dawna nie udziela się aktywnie w świecie rocka, to jego dorobek nie przestaje inspirować kolejne pokolenia muzyków. Dzięki parze efektów od Catalinbread zbliżenie się do ponadczasowego brzmienia Richiego nigdy jeszcze nie było tak proste. 

 

 

Catalinbread Dreamcoat jest efektem gitarowym bazującym na Aiwa TP-1011, przedwzmacniaczu mikrofonom, używanym przez Richiego do przesterowywania sygnału. Specyfika tego układu pozwala na podbicie pasma 2.4 kHz do 5 kHz podczas gdy funkcja blend pozwala na zmieszanie przetworzonego sygnału z nieprzetworzonym, by stworzyć spójnie brzmiącą całość. 

 

[img:1]

 

Z kolei model Skewer to kolejna wariacja na temat sprzętu, używanego przez Blackmore'a. Tym razem mowa o replice Hornby-Skewes Treble Booster czyli jak sama nazwa wskazuje, jest to treble booster. Ciekawostką jest użycie krzemowego tranzystora, powodującego jeszcze więcej drive'u i ziarnistości. 

 

[img:2]

 

do gitary elektrycznej Kostki podłogowe

Gitara

Cyfrowy Bogner do Twojego DAW
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz