Alesis daje z siebie wszystko w nowej serii Prestige

Alesis daje z siebie wszystko w nowej serii Prestige

5 lipca 2021, 10:00
Producent: Alesis
Dystrybucja: Lauda Central Europe

Niesamowicie realistyczne brzmienie oraz ważona młoteczkowa klawiatura w pianinach cyfrowych Prestige i Prestige Artists. Czyżbyśmy mieli do czynienia z najlepszymi pianinami w stosunku ceny do jakości?

„Prestiżowe” - nazwa sugeruje, że nowe urządzenia firmy Alesis mogą pretendować do tytułu najlepszych pianin jakie kiedykolwiek powstały, z kolei cena zdaje się wskazywać raczej na początkujący poziom. Czy można mieć jednocześnie wysoką jakość i niską cenę? Cóż, Alesis wierzy, że stworzyli jak dotąd “najbardziej realistyczne doświadczenie dźwiękowe”.

 

[img:1]

 

Seria Prestige wykorzystuje technologię multi-samplingu, która jest “najbardziej zaawansowaną i wszechstronną biblioteką dźwiękową, którą kiedykolwiek stworzyliśmy dla pianina”. Model Prestige posiada 128-głosową polifonię, natomiast Prestige Artist aż 256-tonową. Rzecz jasna możemy wybierać z różnych brzmień - pianino elektryczne, organy czy smyczki.

Cały ten realistyczny dźwięk wydobywa się z systemu głośników 2 x 25W, przez liniowe wyjście stereo, lub gniazdo słuchawkowe. Wbudowany efekt pogłosu dodaje wrażenia grania na prawdziwej scenie. Nie zabrakło również wyjścia USB-MIDI oraz wbudowanego metronomu. 88 pełnowymiarowych klawiszy o młoteczkowej akcji posiada regulowaną reakcję na dotyk. Natomiast tryb nagrywania umożliwia nagrywanie, a następnie odsłuchiwanie wykonania.

 

[img:2]

 

Alesis rozpieszcza również klientów od strony edukacyjnej. Do dyspozycji użytkownika zostaje oddane 60 bezpłatnych lekcji interaktywnych od Melodics, 3-miesięczna subskrypcja Skoove Premium oraz 2-miesięczne lekcje TakeLessons | Relacja na żywo. Dodatkowo pianino posiada wbudowany tryb lekcji, który dzieli klawiaturę na dwie strefy o tej samej wysokości i głosie, dzięki czemu można uczyć się lub grać w duecie.

Model Artist oczywiście posiada więcej brzmień, rozszerzoną polifonię oraz wyświetlacz OLED do nawigacji. Oba jednak wydają się być solidnymi urządzeniami z bardzo wieloma możliwościami. Interfejs jest prosty w obsłudze, posiada wszystko czego, może potrzebować przeciętny muzyk oraz oprogramowanie do nauki gry.

 

[img:3]

 

W przedziale cenowym 399.99 funtów za model Prestige i 489.99 za Artist jest całkiem spora konkurencja, choćby ze strony takich marek jak Casio czy Kawai. Ale Alesis wierzy, że seria Prestige nie ma sobie równych na ten moment. Koniecznie obejrzyjcie video i najlepiej oceńcie sami. ;)

 

Pianina cyfrowe Pianina

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Alesis rozwiń listę sklepów

Arturia PolyBrute 12 - syntezator z możliwościami morphingu
Więcej wiadomości