Struny Savarez - jakość i innowacyjność prosto z Francji

Struny Savarez - jakość i innowacyjność prosto z Francji

15 lipca 2021, 10:00
Producent: Savarez
Dystrybucja: Music Info

Brzmienie jest w palcach - brzmi to jak truizm, ale jest to fakt. Natomiast palce w pierwszej kolejności mają styczność ze strunami. A te najlepiej gdy są nowe i najwyższej jakości. W takim przypadku warto zainteresować się francuską marką Savarez. 

 

 

Spośród wszystkich firm, francuski Savarez produkuje najszerszą gamę strun do gitary klasycznej. Daje to muzykom bezprecedensowy komfort możliwości dobrania kompletu strun odpowiadających ich stylowi i technice gry, a równocześnie dopasowanych do właściwości posiadanego instrumentu. 

Tak niezwykle rozległa oferta jest owocem ponad 220-letniej tradycji w uwieńczonych sukcesem poszukiwaniach coraz to doskonalszych materiałów do produkcji strun o różnych właściwościach mechanicznych i akustycznych oraz wynalezieniu i opanowaniu unikalnych technologii przetwarzania tych surowców tak, aby produkt finalny zaspokajał oczekiwania najbardziej wymagających instrumentalistów.

 

[img:5]

 

Do jednych z najbardziej popularnych serii należy Alliance Corum. Model ten to zestawienie basowych strun Corum oraz strun wiolinowych wykonanych z tworzywa Alliance (karbon). Charakteryzują się one elastycznością i wrażliwością na artykulację, dzięki czemu są one niezwykle wygodne, mają zwiększoną głośność i sustain. Struny basowe Corum są powlekane srebrem. Dobór materiałów i jakość wykonania powodują, że struny serii Alliance Corum to świetny produkt. Strun używają zarówno uczniowie, jak i profesjonaliści na całym świecie.

 

[img:6]

 

Ale Savarez to nie tylko ogromny wybór strun do gitar klasycznych. Seria Focus to struny typu Roundwound o heksagonalnym rdzeniu do gitar elektrycznych oraz basowych. Kolejną innowacją jest również nowy stop stali nierdzewnej, wydłużający żywotność produktu. Cechą charakterystyczną strun Focus (niezależnie czy mówimy tu o strunach gitarowych czy basowych) jest ich niezwykła wszechstronność brzmieniowa.Nowa, innowacyjna formuła Savarez zapewnia przedłużoną żywotność strun oraz stabilny strój nawet podczas intensywnego używania mostków typu Floyd Rose.

 

 

Struny Akcesoria gitarowe

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Savarez rozwiń listę sklepów

Gitara

Nowe combo w ofercie Gibsona
Więcej wiadomości