Przepiękna historyczna sala z nowym oświetleniem od Elation

Przepiękna historyczna sala z nowym oświetleniem od Elation

12 lipca 2021, 11:00
Producent: Elation

Historyczna sala balowa w Portland doczekała się odświeżenia i przy okazji wyposażona została w najnowsze urządzenia od Elation Professional oraz system kontroli Netron. Zobaczmy zatem co się tam pojawiło. 

 

[img:7]

[img:1]

Najpierw jednak słów kilka o samej sali. Kridel Grand Ballroom, to licząca ponad 800 metrów kwadratowych, sala widowiskowa w Muzeum Sztuki Portland. Mimo, że może pochwalić się tysiącami zrealizowanych wydarzeń kulturalnych i rozrywkowych, to niestety wyposażenie z upływem lat stawało się coraz mniej funkcjonalne, gdyż większość stanowiły stare źródła konwencjonalne typu PAR. Potrzeba zmiany wyposażenia zbiegła się z uszkodzeniem sufitu w 2019 r. i tak zapadła decyzja o modernizacji obiektu.

Za sprawą Elation Professional historyczna sala balowa w Portland może cieszyć się nowym wyposażeniem. To legendarne miejsce doczekało się odświeżenia i doposażenia w sprzęt od tego cenionego producenta. Głównym bohaterem jest bez wątpienia Fuze Pendant, niezwykle skuteczna i wszechstronna lampa, doskonale sprawdzająca się zarówno w dużych przestrzeniach, jak i kameralnych pomieszczeniach, dzięki mocy dochodzącej do 11.000 lumenów oraz 16-bitowemu ściemnianiu. Fuze Pendant dostarcza jasne, wyraziste barwy jak i te bardziej subtelne, pastelowe.

 

[img:6] 

 

Początkowo planowano zastąpić wszystkie 70 starych urządzeń, lecz przedsięwzięcie okazało się zbyt kosztowne w realizacji. W rezultacie nowych lamp znalazło się tam o połowę mniej. Z relacji pracowników wiemy jednak, że są one w stanie pokryć podobny obszar, co pierwotna instalacja, a jednocześnie jakość oświetlenia jest na dużo wyższym poziomie, niż kiedykolwiek wcześniej.

[img:9]

[img:10]

[img:11]

Cały system sterowany jest dzięki serii przekaźników danych Netron (Ethernet to DMX) od Obsidian Control Systems. Produkty tej serii konfigurowane są za pomocą sieci wewnętrznej, a zasilane mogą być za pomocą Ethernet'u lub USB-C. Wcześniej korzystano z routera jako bramki dla konsoli M1 Martin, który pozwalał na wyprowadzenie z jednego miejsca 8 linii DMX. Nowe bramki i splittery z serii Netron dają pracownikom praktycznie całkowitą swobodę w rozdzielaniu i wysyłaniu sygnału.

 

[img:5]

[img:4]
[img:8]

 
Oświetlenie architektoniczne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08:00 - 16:00

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

HiFi

Dzięki Gibsonowi cofamy się do 1958 roku
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz