Gitarowe ciekawostki: Wild Customs Billy F Gibbons Special

Gitarowe ciekawostki: Wild Customs Billy F Gibbons Special

28 lipca 2021, 10:00
Producent: Wild Customs

Miłość Billego Gibbonsa do samochodów jest powszechnie znana, nie powinno więc dziwić, że najnowsza sygnowana przez muzyka gitara nawiązuje właśnie do jednego z najnowszych 4-kołowych nabytków w kolekcji brodatego gitarzysty.

Wild Customs Billy F Gibbons Special jest instrumentem nawiązującym stylistycznie do jednego z najnowszych hot rodów w kolekcji muzyka o wdzięcznej nazwie Whiskey Runner.

 

[img:2]

 

Wracając jednak do gitary - otrzymujemy tu klonowy gryf wraz z podstrunnicą wykonaną z drewna Pau Ferro (menzura 25.5 cala, 22 progi). Korpus z kolei wykonany został z europejskiej olchy i wyżłobiony w środku na wzór plastra miodu, co gwarantuje niską wagę gitary.

Ciekawostką jest układ elektroniczny. Obracający się system Gyrock (o którym pisaliśmy jakiś czas temu) pozwala na zastosowanie kilku przetworników, co czyni z Wild Customs Billy F Gibbons Special prawdziwy kombajn brzmieniowy. Tym bardziej, że w skład Billy F Gibbons Starter Pack wchodzą takie perełki jak Wild Customs’ ‘The Grizzly’ humbucker, ‘The Jalapeño’ P90, Seymour Duncan’s, Pearly Gates BFG signature, Red Devil BFG signature, Lipstick Tube oraz Antiquity Strat Texas Hot. Przy cenie 9.999 dolarów na pewno nie jest to tania "zabawka" ale cóż... klasa Billego kosztuje :). 

 

[img:3]

 
Elektryczne Gitary

Gitara

Sto watów tranzystorowej radości od Orange
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz