XVive U5: Solidny mikrofon bezprzewodowy dla vlogerów?

XVive U5: Solidny mikrofon bezprzewodowy dla vlogerów?

26 lipca 2021, 11:00
Producent: XViVe Audio

Wbudowane mikrofony w aparatach cyfrowych czy to lustrzankach czy bezusterkowych często nie grzeszą jakością. I choć rozwiązań w tym temacie na rynku nie brakuje, to firma XVive postanowiła wyjść naprzeciw twórcom wideo z nową propozycją.

XVive U5, to dwukanałowy bezprzewodowy system audio złożony z odbiornika oraz nadajnika z mikrofonem krawatowym. Na pierwszy rzut oka wygląda nieźle, ale czy tak też będzie, gdy przyjrzymy się szczegółom?

 

[img:1]
 

Odbiornik posiada adapter na gorącą stopkę, a co za tym idzie możemy zamontować go bezpośrednio na aparacie i dzięki pokrętłom oraz przyciskom kontrolować poziom dźwięku lub, jeśli zajdzie taka potrzeba, szybko wymutować kanał. Sygnał z odbiornika wypuszczany jest przez złącze TRS w rozmiarze 3.5 mm prosto do aparatu, rejestratora lub interfejsu audio, w zależności od indywidualnych potrzeb i preferencji.

 

 

XVive pracuje w otwartym paśmie 2.4GHz, nadajniki możemy wygodnie przypiąć np. do paska w spodniach, a dedykowane akumulatory mają wystarczać na ok. 5 godzin pracy. Warto obejrzeć udostępnione przez producenta demo, gdzie omawia oferowany zestaw i przy okazji można posłuchać jak ten brzmi... A brzmi, trzeba przyznać, całkiem dobrze.

Oczywiście konkurencja jest spora, jak choćby Rode Wireless Go II, Samson Go Mic Mobile czy t.bone Sync. Pozostaje tylko czekać, aż okaże się czy XVive U5 spełni pokładane przez twórców nadzieje.

 

[img:2]

 
Systemy bezprzewodowe Mikrofony

Pro Audio

EAW prezentuje wzmacniacz UXA4416 wraz z aktualizacją Resolution
Więcej wiadomości