Korina Flying V & Explorer - Ultra limitowane perełki od Gibsona

Korina Flying V & Explorer - Ultra limitowane perełki od Gibsona

30 lipca 2021, 12:00
Producent: Gibson
Dystrybucja: LAUDA AUDIO

Dzięki Murphy Lab od Gibsona cofamy się w czasie do 1985 roku i możemy podziwiać pierwowzory legendarnych modeli Explorer oraz Flying V. Najnowsze wcielenia tych klasyków doczekały się nie tylko wnikliwego odtworzenia, użyto również niezwykle ciężko dostępnych gatunków drewna. 

 

 

1958 Gibson Korina Flying V oraz Explorer to seria limitowanych instrumentów, będących rekreacją pierwowzorów tych kultowych dziś modeli. Podobnie jak w połowie XX wieku wykonano zaledwie 81 sztuk Flying V oraz jedynie 19 egzemplarzy Explorera. Do zrekonstruowania wyżej wymienionych modeli użyto autentycznych egzemplarzy z 1958 roku, które dokładnie zeskanowano, łącznie z futerałami i ich zawartością. 

 

[img:2]

 

Oba modele wykonany zostały z drewna Korina (korpus oraz gry) podczas gdy podstrunnica wykorzystuje brazylijski palisander. I tu pojawia się kłopot - w świetle przepisów CITES wywóz tego akurat rodzaju palisandru poza USA jest mocno utrudniony więc są małe szanse, że modele te wyjadą poza Stany. 

 

[img:3]

 

Wracając do naszych perełek. Wykończenie instrumentu to rzecz jasna dzieło Murphy Lab Ultra Light Aging, podczas gdy całość napędzają humbuckery Gibson’s Custombucker PAF. Każdy z tych wyjątkowych instrumentów wyposażony został w pokrowiec "z epoki" z adekwatnym wyposażeniem, tj. vintage'owy kabel, kostki, pasek czy nawet... proporczyk! 

 

[img:4]

 

Elektryczne Gitary

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Sklepy muzyczne > Gibson rozwiń listę sklepów

Gitara

Sto watów tranzystorowej radości od Orange
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz