ETC Source Four LED Series 3 - Oświetlenie LED dla teatrów

ETC Source Four LED Series 3 - Oświetlenie LED dla teatrów

7 września 2021, 13:00
Producent: ETC

Urządzenia z serii Source Four od zawsze były wizytówką firmy ETC, a ich premiera każdorazowo wprowadzała innowacje. Najnowsza odsłona to, po ponad dekadzie badań, koniec wybierania jakości ponad jasność. ETC w swoich produktach przykłada specjalną uwagę na jakości uzyskiwanego światła, efektem czego jest wyjątkowo wysokie CRI dochodzące nawet do 98.

 

 

Source Four LED Series 3 występuje w dwóch wariantach, Lustr X8 zawierający matrycę zawierającą 8 różnych diod oraz Daylight HDR cechujący się wyjątkową jasnością, oba zawierające nowo wprowadzoną diodę „Deep Red”. Dodanie głębokiej czerwieni nadaje głębię i bogactwo uzyskiwanych barw. 

[img:4]

Lustr X8 zaprojektowany został z myślą o perfekcyjnie nieskazitelnym białym świetle oraz niemalże nieskończonej gamie kolorów o mocy ponad 10 000lm. Daylight HDR cechuje się natomiast najjaśniejszym jak do tej pory stworzonym przez ETC przestrajalnym źródłem światła białego o mocy ponad 14 000lm.

 

[img:3]

 

Zakres temperatury barwowej obu urządzeń to 1900 – 10450K. Urządzenia wyposażone zostały w system aktywnego chłodzenia, jednak użytkownik ma pełną kontrolę nad jego intensywnością jak również możliwość pełnego wyciszenia.

 

[img:2]

 

Nowe korpusy profili z serii Source Four LED Series 3 są w pełni zgodne z dotychczasowymi optykami. Aby uzyskać pełne możliwości urządzenia wprowadzono również nową generację optyki XDLT. Udoskonalone konstrukcje oraz soczewki przede wszystkim zmniejszają wyciek światła, poprawiają ostrość oraz redukują praktycznie do zera powstające aberracje chromatyczne. Zapewnia to 40% większą jasność w porównaniu do serii 2. Są one dostępne w standardowo w stałych wariantach stało ogniskowych jak również dwóch zmiennych.

 

[img:1]

[img:5]

Udoskonalona została również konfiguracja i sterowanie wraz z nowym interfejsem użytkownika, zapewniającym szybki dostęp do zarówno podstawowej konfiguracji jak i zaawansowanych funkcji urządzenia. Dodatkowo interfejs wyposażono w gotowe tryby pracy takie jak wybór oraz dostosowanie światła białego, wybór i dostosowanie przestrzeni barw, czy też możliwość zapisania gotowych ustawień.

Ponadto, wszystkich tych ustawień można dokonać przy pomocy aplikacji, komunikującej się przez NFC nawet gdy urządzenie jest wyłączone. Kolejną nowość zapewnia współpraca z City Theatrical wykorzystując technologię Multiverse Wireless DMX/RDM, umożliwiającą bezprzewodową komunikację na 10 różnych liniach z jednego transmitera do zarządzania urządzeniami.

 

 

 

Reflektory Naświetlacze teatralne

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Cameo rozświetla dworek Norre Vosborg lampami z serii ZENIT
Więcej wiadomości