Dave Eringa wybrał monitory Genelec

Dave Eringa wybrał monitory Genelec

10 sierpnia 2021, 09:00
Producent: Genelec

Brytyjski realizator dźwięku i producent, Dave Eringa, po ponad 20 latach pracy na poprzednich zestawach odsłuchowych, zainwestował ostatnio w parę trzydrożnych, koaksjalnych monitorów Genelec SAM 8351B z serii The Ones. W rezultacie, Eringa, który pracuje z takimi klientami, jak The Manic Street Preachers, Kylie Minogue i Ocean Colour Scene, ma poczucie, że „jego miksy są teraz lepsze”.

 

Pracowałem nad albumem z Rogerem Daltrey w Metropolis Studios, miksy robił Michael Brauer i to wtedy usłyszałem nowe monitory Genelec. Kiedy miksy były gotowe i odtworzyłem je na Genelekach, pomyśłalem „o Boże, to brzmi niesamowicie!” i to wtedy przyszło mi na myśl, że właśnie tego potrzebuję! Myślałem, że wiem, czego się spodziewać, ale kiedy je usłyszałem „to było coś zupełnie innego i genialnego!”. Słyszałem wszystko tak czysto i precyzyjnie, a najniższe pasmo było niezwykle wyraźne. Zdecydowanie monitory Genelec wciągnęły mnie od pierwszego odsłuchu.

Dave Eringa - Realizator dźwięku i producent

 

[img:1]

 

Choć odsłuch Geneleków w Metropolis był pierwszym pozytywnym doświadczeniem, zakup zestawu do własnego studia (Electric Daveyland) to inna sprawa.

 

Mam szczęście, że przyjaźnię się z Andy Bensley z Genelec, który przyjechał i odpowiednio je dla mnie skonfigurował z użyciem oprogramowania kalibracyjnego GLM. Andy powiedział „zobaczmy jak zachowują się Twoje stare odsłuchy” i muszę w tym miejscu podkreślić, że był absolutnie zaskoczony tym, jak płaskie pasmo miały. Myślę, że spodziewał się dużo większego wyzwania.

Andy twierdzi, że moje poprzednie monitory zachowują płaskie pasmo aż do 30 Hz (bez stosowania subwoofera), co jest dość imponujące, ale ja nie mam aż tak wiele dobrych rzeczy do powiedzenia na ich temat

Dave Eringa - Realizator dźwięku i producent

 

[img:2]

 

Ze względu na to, że Eringa używał poprzednich monitorów ponad 20 lat, przejście na całkiem nowy zestaw odsłuchowy było wyzwaniem.

 

Na pewno wymagało to czasu. Pracując ponad 20 lat na jednych zestawach, nie spodziewałem się jednak, że przejście na nowy system będzie tak łatwe. Gdy już zacząłem używać Geneleków, zorientowałem się, że miksowanie idzie mi dużo szybciej!

Byłem bardzo zaangażowany, ale przestawienie się na nowy odsłuch nie nastąpiło z dnia na dzień. Ale kiedy zaskoczyło, zacząłem zabierać miksy do domu, do samochodu i wszędzie brzmiały tak samo – a to nie do przecenienia.

 Dave Eringa - Realizator dźwięku i producent

 

Eringa cieszy się brzmieniem 8351, ale najważniejsze jest to, jak nowe monitory wpłynęły na jego pracę.

 

Najistotniejsze jest dla mnie to, jak bardzo Geneleki ułatwiły mi codzienną pracę.

Dave Eringa - Realizator dźwięku i producent

 

aktywne Monitory studyjne

Gdzie kupić?

Genelec Genelec www.genelec.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Sklepy muzyczne > Genelec rozwiń listę sklepów

Studio

Fusion Vintage Drive & Fusion Stereo Image - Dwie nowości od SSL
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz