Bądź gotowy na edukację hybrydową - z Yamahą

Bądź gotowy na edukację hybrydową - z Yamahą

27 sierpnia 2021, 09:00

W ciągu ostatniego roku wiele szkół i ośrodków edukacyjnych,aby sprostać nowym wymaganiom w sektorze edukacji, przyjęło hybrydowy system nauczania. Polega on na tym, że część uczniów uczy się w klasie, podczas gdy inni śledzą lekcje z domu. Ten nowy system edukacji prawdopodobnie stanie się w przyszłości swego rodzaju standardem.

Niezależnie od tego, czy chodzi o zdrowie, względy środowiskowe czy okoliczności osobiste, dzięki rozwiązaniu hybrydowemu uczniowie będą mogli podejmować decyzje, czy chcą uczestniczyć w lekcjach na żywo, czy zdalnie. Problem, jaki się w tej sytuacji wyłania to łatwa w konfiguracji i prosta w użyciu infrastruktura do nauczania hybrydowego.

 

[img:4]

 

Z rozwiązaniem tego problemu przychodzi firma Yamaha, która pokazuje, jak łatwo i oszczędnie dostosować sale do nauczania hybrydowego, a tym samym uczynić zajęcia interaktywnymi. Głównym celem jest jakość dźwięku, ponieważ bez dźwięku bardzo trudno jest się komunikować, a przez to skoncentrować na konkretnym temacie/problemie.

 

[img:1]

 

Klasa

Wszyscy uczniowie, zarówno obecni na lekcji w klasie, jak i ci uczestniczący w zajęciach w domu, powinni być w stanie jak najlepiej zrozumieć nauczyciela. Kompaktowy i elastyczny YVC-1000 — z możliwością rozbudowy o maksymalnie cztery dodatkowe mikrofony YVC-MIC1000EX — gwarantuje zrozumiałą komunikację. Wystarczy podłączyć komputer/laptop i kamerę, aby uzyskać najlepszy dźwięk do nauczania hybrydowego. 

 

[img:5]

 

Sala wielofunkcyjna

Większa sala lekcyjna/audytoryjna wymaga odpowiednich narzędzi, które nadają się zarówno do użytku na żywo, jak i zdalnego. YVC-1000 w połączeniu z maksymalnie 5 mikrofonami YVC-MIC1000EX i bezprzewodowym systemem mikrofonowym Line 6 zapewnia doskonałą zrozumiałość i elastyczność. Dodanie przenośnego systemu PA Stagepas 400BT ze zintegrowanym mikserem zapewnia nauczycielowi łatwe zrozumienie uczniów, którzy dołączają zdalnie. Umożliwia również łatwe podłączenie dodatkowych źródeł dźwięku. Aby jeszcze bardziej zwiększyć komfort uczenia się na odległość, można dodać dodatkową kamerę internetową lub smartboard/ekran.

 

[img:3]

 

Pokój nauczycielski

Szybkie rozmowy w codziennej pracy są coraz częściej zastępowane przez zaaranżowane spotkania w zespołach lub parach. Aby stworzyć wygodną sytuację do rozmowy, bez zestawu słuchawkowego lub słuchawek, idealnym rozwiązaniem jest zestaw głośnomówiący Yamaha YVC-330. Wystarczy podłączyć urządzenie do laptopa przez port USB, a specjalna technologia Yamaha Soundcap zredukuje hałas otoczenia, dzięki czemu można go również używać w otwartych przestrzeniach, takich jak pokój nauczycielski.

 

[img:6]

 

Konferencja

Aby umożliwić najbardziej wszechstronną komunikację w zakresie dźwięku i obrazu, nawet w mniejszych pomieszczeniach, idealnym rozwiązaniem jest zintegrowany system, taki jak Yamaha CS-700 Video Collaboration Soundbar, który w razie potrzeby można rozszerzyć o dodatkowy mikrofon. Nauczyciel może w pełni skoncentrować się na lekcji lub konferencji nauczycieli i mieć pewność, że uczniowie lub koledzy mogą śledzić lekcję/konferencję. Połączenie kamery, mikrofonu i soundbara może być z łatwością używane z dużym ekranem i komputerem lub laptopem.

 

[img:2]

 

Aula

Aby w najlepszy możliwy sposób rejestrować wykłady lub koncerty z audytorium, jednocześnie nagłaśniając je dla zgromadzonej publiczności, idealne jest połączenie bezprzewodowego systemu Line 6 z ręcznym mikrofonem lub zestawem nagłownym oraz aktywnymi systemami głośnikowymi DBR10, DBR12 lub DBR15 (w zależności od wielkości audytorium).

Mikser MG10XU zapewnia optymalne dostosowanie źródeł dźwięku i transmisję do platformy streamingowej lub konferencyjnej. Z łatwością można zintegrować dodatkowe instrumenty lub źródła dźwięku. Korzystając z kamery i statywu można tworzyć transmisje na żywo, w których mówca w naturalny sposób wchodzi w interakcję z widzami w sieci, jeśli zapewniony jest kanał zwrotny dla widzów.

 

Zobacz także: Yamaha - rozwiązania na nowoczesne konferencje

 

więcej: pl.yamaha.com
Mikrofony, pulpity mikrofonowe Systemy konferencyjne

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

MBS Sp. z o.o.

tel.: +48 (22) 853 1021
adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

TeamConnect Ceiling 2 - Mikrofon sufitowy od Sennheiser
Więcej wiadomości