Yamaha DHR/CHR - nowe głośniki przenośne z pierwszą koaksjalną dwunastką!

Yamaha DHR/CHR - nowe głośniki przenośne z pierwszą koaksjalną dwunastką!

3 września 2021, 10:00

Yamaha Corporation ogłasza nowe produkty ze swojej profesjonalnej oferty audio: aktywne zestawy głośnikowe z serii DHR i zestawy pasywne CHR.

Serie DHR i CHR są idealnymi rozwiązaniami dla każdego, kto chce wznieść swoją sztukę nagłaśniania na nowy poziom profesjonalnej jakości, dokładności i wydajności. Obudowy ze sklejki premium wykończone twardą powłoką poliurea zapewniają trwałość niespotykaną w innych głośnikach tej klasy. Każdy model został zoptymalizowany, aby sprostać wymaganiom różnorodnych zastosowań, z modelami 10-calowymi do instalacji stacjonarnych i multimedialnych, modelami 12-calowymi przeznaczonymi do użytku jako monitory podłogowe i wersjami 15-calowymi do zastosowań FOH - wszystkie wyposażone w starannie dobrane przetworniki własnej konstrukcji.

 

[img:1]

 

Przetworniki serii DHR są napędzane przez wyposażone w procesory DSP wzmacniacze klasy D, aby zapewnić wyjątkową jakość i czystość dźwięku. W połączeniu z praktycznymi funkcjami dostosowanymi do ich konkretnych zastosowań, te dwie serie zapewniają elastyczność wyboru idealnego głośnika do szerokiej gamy aplikacji dźwiękowych.

Modele 10-calowe są wyposażone w obracalne tuby HF i są kompatybilne z opcjonalnym uchwytami typu U - UB-DXRDHR10 - do zastosowań w instalacjach stałych i użytkowych, podczas gdy modele 12-calowe są pierwszymi głośnikami Yamaha wyposażonymi w koncentryczny driver ciśnieniowy zastosowany w celu uzyskania lepszej przejrzystości i wyrównanego pasma przenoszenia, do zastosowań jako monitory podłogowe. Największe w ofercie są modele 15-calowe, które są wyposażone w punkty montażowe do podwieszania w instalacjach stałych lub jako przenośny system FOH, dzięki dwukątowemu gniazdu na statyw.

 

[img:3]

 

Nowa seria zestawów przenośnych aktywnych DHR i pasywnych CHR to zoptymalizowane połączenie tego, co najlepsze w legendarnych DXR i w bezkompromisowych DZR, plus coś extra - pierwszy uniwersalny głośnik koaksjalny. 1000-watowa "dwunastka" posiada współosiowo zamontowany przetwornik wysokotonowy. Taka konstrukcja zapewnia idealne dopasowanie fazowe w paśmie podziału częstotliwości, we wszystkich kierunkach. Oznacza to wyższy poziom jakości dźwięku. Jest to szczególnie ważne w monitorach scenicznych, bo brak interferencji w średnicy zwiększa bezpieczeństwo od sprzężeń akustycznych. Dlatego tym razem obudowa została zoptymalizowana do pracy na podłodze, przy zachowaniu możliwości użycia statywu rurowego - DHR12M/CHR12M. W serii aktywnej FIR DSP, jak w poprzednich konstrukcjach, daje liniową charakterystykę fazową dopasowania driverów.

Panel sterujący jest oszczędny jak w DXR, obudowa drewniana z wytrzymałym pokryciem jak w DZR, a front ochrania stalowy grill. Myślę, że nowa seria DHR/CHR, atrakcyjnie wyceniona, z wyjątkową "dwunastką" na czele, może być naszym kolejnym, wielozadaniowym "koniem roboczym".

Maciej Błachnio - Yamaha Music Europe

 

[img:2]
 

[img:5]

więcej: pl.yamaha.com
Kolumny i głośniki Zestawy przenośne (PA) Pełnopasmowe aktywne Pełnopasmowe pasywne

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

MBS Sp. z o.o.

tel.: +48 (22) 853 1021
adres:
Al. Lotników 22 02-668 Warszawa

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

Pro Audio

LARA - Pierwszy system liniowy kardio od DAS Audio
Więcej wiadomości