Żarówka LED dla profesjonalistów? - Astera NYX Bulb

Żarówka LED dla profesjonalistów? - Astera NYX Bulb

8 września 2021, 10:00
Producent: Astera

NYX Bulb – idealny do domu, ale też na scenę oraz planie filmowym. Nowy produkt firmy Astera jest jak twierdzi producent pierwszą żarówka LED z regulacją kolorów dla profesjonalnych produkcji. Wielkości zwykłej żarówki z możliwością zasilania z gniazda jak również zwykłego powerbanka. Wyposażona w silnik Titan LED precyzyjnie oddaje kolory oraz odcienie bieli przy zachowaniu ultra wysokiego CRI. Sterownie bezprzewodowe zapewniają odbiornika CRMX lub moduły RF i Bluetooth dla AsteraApp. Całość zamknięta w obudowie nie większej od zwykłej żarówki z IP44.

Żarówki zaopatrzone zostały w 14W słynny silnik Titan LED składający się z diod RGB + Mint + Amber. Strumień świetlny 750 lm w pełni oddaje temperatury barwowe od 1750K do 20000K przy zachowaniu CRI na minimalnym poziomie 96. Pełne spektrum barw pozwala zarówno uzyskiwać miękkie pastelowe barwy jak również ostre i nasycone. Wysokiej jakości źródło światła idealnie sprawdza się przy wielu zastosowaniach. Oczywistym jest wykorzystanie na planie filmowym jako oświetlenie frontowe mogące być zarówno częścią scenografii. Sprawdzają się równie dobrze jako podświetlenie sal koncertowych i teatralnych jak również oświetlenie efektowe na scenie. NYX Bulb działa zarówno dobrze przed jak i za kamerą, co dodatkowo gwarantuje technologia zapobiegająca migotaniu.

 

[img:3]

 

Zasilanie wykorzystuje tryb podwójnego zasilania. Oznacza to że może być zasilane zarówno ze zwykłego gniazda sieciowego (dostępne w wersji E27, E26, B22), a także zasilanie może być stało prądowe (5 – 18V, 2A) co oznacza że do działania wystarczy zwykły powerbank. Zasilanie DC zrealizować można za pomocą przewodu D-Tap zasilającego do 8 żarówek o ile bateria V-Mount posiada napięcie 14,4V. W przypadku baterii o niższym napięciu możliwe jest podłączenie mniejszej ilości żarówek lub zmniejszenie ich mocy za pomocą AsteraApp.

 

 

Wbudowana optyka pokrywa obszar ponad 180°, dołączona może zostać nakładka odbijająca światło, która służyć ma zredukowaniu zbyt dużej ilości światła rozpraszającej się w jedną stronę. Żarówki można bezpiecznie wykorzystywać na zewnątrz dzięki IP 44, w przypadku kiedy zasilanie DC jest nieużywane, gniazdo należy zabezpieczyć dołączoną zatyczką.

 

[img:2]

 

Sterowanie zrealizowano tak samo jak w przypadku innych produktów firmy Astera. Standardowo urządzeniem można sterować poprzez aplikację AsteraApp za pomocą telefonu lub tabletu połączoną z AsteraBox łączącego się z lampami. Dodatkowo urządzenia posiadają wbudowany Bluetooth umożliwiający bezpośrednie połączenie oraz nie wymaga stosowania AsteraBox. Ułatwia to konfigurację urządzeń np. poprzez możliwość ustawienia adresów DMX. Komunikacja DMX odbywa się poprzez wbudowany odbiornik CRMX.

 

[img:1]

 

Dodatkowym wyposażeniem jest PowerStation. Spełnia kilka funkcji, przede wszystkim jako przenośne dedykowane źródło zasilania o pojemności 36Wh co starcza na około 20h pracy, a przy maksymalnej mocy do 3h. Urządzenie posiada zewnętrzny panel sterowania, zawiera wyświetlacz oraz dedykowane przyciski do zmiany koloru oraz jasności, a także możliwość konfiguracji ustawień DMX. Żarówka zapamiętuje wszystkie wprowadzone ustawienia. PowerStation posiada z trzech stron szyny montażowe zgodne ze standardowymi akcesoriami. Akcesoria zawierają zarówno uchwyty do montażu urządzenia jak również gniazdo do montażu żarówki.

Całość sprzedawana jest również w zestawach zawierających 8 żarówek wraz z przewodami DC oraz nakładkami odbijającymi, a także jedną PowerStation wraz z ładowarką. Możliwy jest również zakup zestawu PowerStation zawierający 8 urządzeń wraz z ładowarką z 8 wyjściami, jak również zestawem gniazd i uchwytów dla każdej z nich.

 

[img:4]
 
Akcesoria Żarówki

Oświetlenie

ROXX - Oświetlenie ledowe z Kolonii
Więcej wiadomości