ETC Lonestar – czas na coś specjalnego w temacie oświetlenia!

ETC Lonestar – czas na coś specjalnego w temacie oświetlenia!

3 września 2021, 12:58
Producent: ETC

Lonestar – najnowsze oświetlenie od ETC - to kompaktowa głowica na praktycznie każdy rozmiar sceny, zapewniająca jasność oraz wydajność. Lonestar została wyposażona w silnik LED o mocy 290W i dostarcza 15.400 lumenów, posiada także szereg przydatnych funkcjonalności, przez co staje się idealnym suplementem dla każdego systemu oświetleniowego. Głowica posiada bogatą kolorystykę, potężny zoom o zakresie od 3.8° do 55°, noże kadrujące z możliwością pełnej kurtyny, a także efekty dyfuzji i pryzmatu. Co więcej?

 

Jasność

Pomimo tego, że jest mniejszy od innych urządzeń nie odstaje od nich jasnością. Wystarczająco mocny zarówno by oświetlić np. człowieka przy mównicy, ale też by pracować jako szeroki wash z tyłu sceny lub lampa efektowa. Ultra jasny silnik LED o mocy 290W dostarcza 15.400lm przy temperaturze barwowej 7.000K i rozdzielczości 16 bitów. Zakres temperatury barwowej przypada na 2.200K do 7.000K. Oprócz tego system zapobiegający migotaniu pozwala regulować częstotliwość pracy silnika w zakresie od 2.4kHz do 16kHz.

 

[img:2]

Kolor

ETC twierdzi, że kolor to ich pasja i ETC Lonestar wydaje się nie odstawać od tej reguły. System mieszania kolorów oparty o CMY niezauważalnie zmienia się od jasnej bieli, poprzez piękne pastele, aż do głęboko nasyconych kolorów. Kontrola temperatury barwowej odbywa się poprzez liniową zmianę osobnego parametru, dając możliwość w prosty sposób dostosowania ciepłego lub zimnego światła, nie ograniczając przy tym możliwości zmiany koloru. Urządzenie wyposażone zostało również w koło 10 dichroicznych pozycji kolorów, pozwalając uzyskać zarówno jasne czyste barwy, jak również dzielone kolory.

 

[img:3]

[img:6]

Zoom, kontrola, efekty

13 soczewkowy układ optyczny wyposażony został w potężny zoom o zakresie od 3.8° do 55°. Dodatkowo precyzyjny i w pełni powtarzalny system noży kadrujących posiada możliwość pełnej kurtyny wzbogacony o 16 elementowy iris dla całkowitej kontroli kształtowania wiązki.

[img:5]

[img:4]

[img:7]

Obrotowe koło gobo zawierające 9 wzorów plus pozycja otwarta. Podwójna pryzma, gwiazda z pięcioma fasetami oraz liniowa rotacyjna z czterema fasetami. Do tego koło animacji, a także dwa filtry frost, lekki i średni oraz opcjonalnie ciężki możliwy do zamontowania w miejscu pryzmy.

Sterowanie odbywać się może zarówno poprzez DMX jak również wbudowaną obsługę protokołów Art-Net i sACN z możliwością dalszego przesyłu bez podłączonego zasilania oraz konwersją DMX na Ethernet lub Ethernet na DMX. Urządzenie ma także możliwość liniowego sterowania mocą wiatraka.

 

[img:1]

 
spot beam wash Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Cameo rozświetla dworek Norre Vosborg lampami z serii ZENIT
Więcej wiadomości