ARES5A - dwudrożny, aktywny system głośnikowy stereo

ARES5A - dwudrożny, aktywny system głośnikowy stereo

14 września 2021, 08:00
Producent: AUDAC
Dystrybucja: ViDiS S.A.

Belgijski producent pro audio AUDAC wprowadził na rynek swój nowy aktywny system głośnikowy stereo. ARES5A to zupełnie nowa para głośników dynamicznych, łącząca model aktywny i pasywny, która łączy w sobie technologię dwóch poprzedników w jednym rozwiązaniu.

Do budowy tego dwudrożnego głośnika użyto wysokiej jakości komponentów, w wyniku czego powstał 5 ¼” głośnik niskotonowy i ½” głośnik wysokotonowy. Urządzenie, wraz ze zintegrowanym procesorem DSP, zapewnia niezwykle czyste i mocne wrażenia dźwiękowe dla szerokiej gamy zastosowań.

 

[img:2]

 

Dzięki zintegrowanemu wzmacniaczowi można uzyskać dynamiczną dystrybucję mocy 2 x 40 W. Głośnik posiada stereofoniczne wejście liniowe i symetryczne złącze blokowe, umożliwiające wygodne podłączenie do dowolnego źródła dźwięku. Gdy nie zostanie wykryty żaden sygnał wejściowy, tryb automatycznego czuwania zmniejsza zużycie energii, dzięki czemu ARES5A jest zgodny z normą Energy Star. Przełącznik z tyłu urządzenia umożliwia włączanie i wyłączanie tego trybu gotowości audio w razie potrzeby.

 

 

Jak w przypadku każdego rozwiązania audio własnego projektu, AUDAC przywiązuje dużą wagę do ułatwienia pracy instalatora głośnika. Obudowa ABS i wspornik montażowy, które estetycznie wtapiają się w samą obudowę, zapewniają jeszcze bardziej elegancki i nowoczesny wygląd oraz umożliwiają instalację głośnika blisko ściany. Możliwe są wszechstronne opcje montażu, dzięki czemu głośnik można zamontować zarówno w poziomie, jak i w pionie z nachyleniem do 45° z obu stron, co umożliwia ustawienie go we właściwym kierunku.

Ze względu na to, że sam uchwyt składa się z 2 narożników 45°, montaż w narożnikach lub nawet suficie jest łatwy do zrealizowania. Ponadto firma AUDAC skonstruowała opcjonalny zestaw kątowych wsporników montażowych MBK455, który w razie potrzeby umożliwia dodatkowe nachylenie o 90°.

 

[img:1]

 

Zdalne połączenie realizowane za pomocą złącza RJ45 pozwala na uniwersalne połączenia panelu ściennego WP2xx, umożliwiając rozbudowę systemu o zdalne moduły wejściowe i gwarantując łatwą kontrolę. Dostępnych jest wiele opcjonalnych zdalnych jednostek wejściowych z różnymi możliwościami wejścia, w tym połączenie Bluetooth, połączenie wejścia liniowego i wejście XLR do podłączenia dowolnych mikrofonów. Rozwiązanie to pozwala nie tylko na sterowanie pojedynczym zestawem ARES, ponieważ jeden panel ścienny umożliwia sterowanie maksymalnie czterema zestawami ARES oraz szybką zmianę wejścia i/lub głośności.

 

[img:3]

więcej: audac.eu
Kolumny i głośniki instalacyjne Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

AUDAC AUDAC www.audac.be

Dystrybucja w Polsce:

ViDiS S.A.

tel.: +48 71 33 880 00
adres:
ul. Logistyczna 4 55-040 Kobierzyce (Bielany Wrocławskie)

HiFi

XSL - Nowy kompaktowy system liniowy od d&b audiotechnik
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz