PLASA Show 2021

PLASA Show 2021

8 września 2021, 12:10

Po dwóch latach PLASA Show wróciła do Olympia London. W dniach 5-7 września hala targowa zapełnia się wystawcami i zwiedzającymi, którym oprócz prezentacji nowości zapewniono również bogaty program program seminariów i szkoleń.

Oświetlenie I Dźwięk 

Robe

Jak zwykle miejscem, obok którego nie można było przejść obojętnie było stoisko Robe (E19), na którym tradycyjnie prezentowane były najnowsze urządzenia oświetleniowe. Tegoroczny projekt nosił tytuł „The Show Goes On”, co jest ukłonem w stronę wyzwań sektora live podczas COVID. Nacisk został położony na technologię TE firmy Robe – Transferable Engine. Dodatkowo, odwiedzający mogli zapoznać się z niedawno wprowadzonym T2 wraz z zapowiedzią jeszcze nie wydanego T11. W akcji był również Forte, najmocniejsze ruchome światło LED firmy Robe. 

[img:4]

ETC

Stoisko ETC również wypełnione po brzegi. Poza prezentacją najnowszych urządzeń, jak zawsze producent zaangażowany był w edukację, serwując seminaria poświęcone technologii Augument3d (rozszerzonej rzeczywistości), możliwości kontroli koloru w najnowszych profilach ETC Source Four LED Series 3  (Lustr X8) oraz jak czytać i rozumieć specyfikację techniczną oświetlenia, tak aby dokonywać właściwych wyborów.   

[img:5]

Jeśli jesteśmy już w temacie oświetlenia to wśród zaprezentowanych na PLASA nowości z tej kategorii znalazły sie m.in. nowa konsoleta Diamond 9 firmy Avolites i trzy debiutanckie wersje Astera – PixelBrick, AX2 PixelBar i AX9 PowerPAR.

[img:6]

Artistic License zaprezentował lampę candlePower octo, którą można było zobaczyć obok nowego quada Commissioner multi i sunDial, który zdobył złoto w konkursie PLASA Innovation Awards 2019.

[img:7]

ChamSys i CHAUVET Professional przez cały czas trwania imprezy prowadzili szkolenia i prezentacje na poziomie Galerii. Odwiedzający mogli m.in. zapoznać się z nową konsolą MagicQ Stadium od ChamSys, a CHAUVET zaprezentował profile Ovation Reve E3 i Maverick Silens 2.

[img:2]

 

 Dźwięk 

W kategorii "dźwięk" również nie brakowało nowości. Były to między innymi Evolution Wireless Digital firmy Sennheiser oraz nowy dodatek do rodziny dLive firmy Allen & Heath – CTi1500, który odwiedzający mogli zobaczyć na stoisku Audio-Technica. Nie zabrakło również ekscytujących produktów L-Acoustics, EM Acoustics, Nexo i wielu innych, które szerzej zaprezentujemy już wkrótce.

Odwiedzający mogli przez 3 dni trwania targów odwiedzić d&b Soundscape Theater, aby zapoznać się z najnowszymi technologiami audio oraz czołowymi markami audio. Oprócz systemu Soundscape i innych produktów firmy d&b swoje prezentacje mieli m.in. firmy Shure, DiGiCo z nowym oprogramowaniem dla konsolet SD12T i Klang.

KV2 Audio i RCF udostępnili ekskluzywne przestrzenie demonstracyjne, w których można było usłyszeć, do czego systemy dźwiękowe są zdolne w kontrolowanych środowiskach. KV2 Audio przywiozło ze sobą wysokowydajny system koncertowo-instalacyjny VHD 2.0 oraz subwoofer VHD 4.21, a także nową serię CS. RCF zaprezentował się natomiast ze swoimi nowymi produktami NX 9 i Art 9.

Oprócz całej technologii i seminariów, odwiedzający mogli spędzić czas na odkrywaniu ABTT Theatre Show Hub, #WeMakeEvents Hub i PLASA Members Lounge, gdzie można było dowiedzieć się o wsparciu i inicjatywach branżowych. Wreszcie na scenie PLASA & #WeMakeEvents przez cały dzień odbywały się występy na żywo aspirujących dopiero do miana gwiazd artystów, tuż obok PLASA Show Bar.

Tradycyjnie też rozdano nagroy PLASA Innovation Awards. Wśród laureatów znaleźli się firmy Astera za PixelBrick, Chauvet Professional ze swoim Maverick Silens 2, Copper Canle uhonorowana za produkty Bonestream, Copper Stream i Cue29, EM Acoustics i R10, Glensound nagrodzona za Divine i LANG za CarbonBlack Technology.

 [img:3]

Nagłośnienie instalacyjne Sterowniki Reflektory Ruchome głowy

HiFi

XSL - Nowy kompaktowy system liniowy od d&b audiotechnik
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz