Response Show Control Gateways – niezawodna komunikacja dla rodziny EOS

Response Show Control Gateways – niezawodna komunikacja dla rodziny EOS

21 września 2021, 09:00
Producent: ETC

Response Show Control Gateways to nowa rodzina urządzeń od ETC. Zapewniają niezawodną komunikację konsolet z rodziny EOS z urządzeniami MIDI, SEMPTE lub Serial. Mogą łączyć się bezpośrednio zarówno z konsoletą jak i komputerem z wykorzystaniem jedynie przewodu USB jednocześnie dostarczającego zasilanie. Dostępne w małej i przenośnej wersji jak również przystosowane do montażu w obudowach rackowych.

 

Nowe bramki dostępne są w kilku różnych wersjach:

  • Response MIDI Gateway (dostępna w wersji Backpack oraz Rack-Mount)
  • Response SMPTE Gateway (dostępna w wersji Backpack oraz Rack-Mount)
  • Response Serial Gateway (dostępna w wersji Backpack oraz Rack-Mount)
  • Response Analog IO Gateway (dostępna w wersji Rack-Mount)

 

[img:5]

 

Każda z nich przeznaczona jest do innego rodzaju komunikacji, jednak posiadają kilka wspólnych cech. Poza komunikacją i zasilaniem po USB wyposażone zostały w gniazdo sieciowe Ethernet PoE (również umożliwiające zasilanie) dla zintegrowanych systemów lub przesyłu danych na większe odległości. Interfejs użytkownika składa się z czytelnego ekranu OLED oraz 4 przycisków dla wygodnej konfiguracji. Obudowa typu Backpack idealnie sprawdza się w każdych warunkach. Jej kompaktowe wymiary pozwalają na wygodne zastosowanie np. na scenie z zespołem, czy też schowania za konsoletą. Obudowy Rack-Mount mają wymiar połowy szerokości standardowego  rack'a, dzięki temu z wykorzystaniem dodatkowego zestawu montażowego możliwe jest zamontowanie dwóch jednostek obok siebie.

 

[img:1]

 

Response MIDI Gateway – może wysyłać, odbierać oraz przekazywać dalej informacje MIDI we wszystkich protokołach: Note, Show Control (MSC) i Time Code (MTC). Sygnał MSC może być generowany jak i odbierany poprzez konsolety EOS lub też mogą nasłuchiwać komend np. w celu wyzwolenia cue za pomocą bramki. W celu synchronizacji posiada również możliwość generowania sygnału czasowego. Bramka wyposażona została również w obsługę USB MIDI tłumacząc MIDI do i z UDP. Zapewnia to integrację produktów ETC z produktami innych firm jak również komputerami PC i Mac.

 

[img:2]

 

Response SMPTE Gateway – za pomocą standardowego 3-pinowego złącza XLR lub też dołączonego adaptera gniazda słuchawkowego 3,5mm możliwa jest komunikacja SMPTE LTC, która jest obecnie standardem współczesnych pokazów multimedialnych.

 

[img:3]

 

Response Serial Gateway – odpowiada za niezawodną dwukierunkową komunikację danych RS-232 służących do integracji systemów zarządzania budynkiem, czy też zaawansowane sterowanie pokazem. Komunikacja odbywa się z wykorzystaniem standardowego złącza DB9 jak również z wykorzystaniem UDP.

 

[img:4]

 

Response Analog IO Gateway – umożliwia sterowanie zewnętrznymi systemami AV lub zarządzanie budynkiem łącząc je z zaawansowanymi systemami sterowania oświetleniem ETC. Zawiera 12 wejść oraz wyjść analogowych. Wejścia akceptują zwarcie styków oraz sygnały sterujące w zakresie 0-10V. Wyjścia przekaźnikowe, z możliwością wyzwalania przy użyciu systemów oświetleniowych świetnie sprawdzają się do instalacji w budynkach, uruchamiania systemów audio lub projektorów. Ich konstrukcja pozwala na zastosowanie do sterowania stycznikami zewnętrzni. Zintegrowany port sieciowy komunikuję się poprzez szeroką gamę standardów, w tym UDP, ACN, sACN. Dodatkowo integracja z systemami firm trzecich.

 

Akcesoria

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

Przedsiębiorstwo Specjalistyczne TEATR

adres:
al. Krakowska 20 05-090 Sękocin Nowy

Oświetlenie

Oświetlenie sceny teatralnej na statku Dar Pomorza w Gdyni
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz