Debiut nowego procesora KLANG: konductor

Debiut nowego procesora KLANG: konductor

13 września 2021, 12:00
Producent: KLANG:technologies

Firma KLANG wprowadziła KLANG:konductor, nowy immersyjny procesor miksowania dousznego, który zapewnia 16 miksów i przetwarza 128 sygnałów wejściowych z częstotliwością do 96 kHz, z latencją poniżej 0,25 milisekundy.

Po połączeniu sił z DiGiCo w 2018 r. coraz więcej realizatorów monitorowych wdrożyło procesor IEM KLANG do swoich projektów - mówi współzałożyciel KLANG, dr Pascal Dietrich.

Na początku tylko najbardziej krytyczne kanały artystów były przesyłane przez procesor, ale pragnienie większej liczby kanałów wejściowych, a tym samym nowych możliwości, wciąż rosło.

 


 

Nasze połączone zespoły badawczo-rozwojowe były w stanie wycisnąć dwa razy więcej mocy obliczeniowej z jednego urządzenia o wysokości 3RU, niż w przypadku któregokolwiek z naszych poprzednich procesorów, korzystając z najnowszych, superszybkich rdzeni FPGA”, wyjaśnia dyrektor techniczny Benedikt Krechel.

Wielu naszych klientów docenia elastyczność we/wy, którą oferuje nasz pierwszy KLANG:fabrik, ale wiemy, że muszą szybko dostosować się do różnych sytuacji podczas podróży po różnych krajach. KLANG:konductor znacznie rozszerza tę elastyczność i pozwala użytkownikowi na szybki wybór wejść/wyjść. 

[img:1]

KLANG:konductor oferuje trzy gniazda DMI z tyłu, co zapewnia dodatkową swobodę we/wy. Na przykład dwie karty DMI-MADI umożliwiają zwrócenie 128 kanałów wejściowych i miksów do konsoli; a jedna karta DMI-Dante może łączyć miksy z KLANG:kontrollers. W połączeniu ze zintegrowanymi funkcjami routingu jednokanałowego, pozwala również użytkownikowi na przesyłanie między immersyjnym silnikiem miksującym i konwersję między różnymi formatami DMI, np. Optocore, Dante lub MADI, z każdą kartą DMI oferującą do 64 kanałów wejściowych i wyjściowych zarówno przy 48 kHz, jak i 96 kHz.

[img:2]

„KLANG:konductor to "szwajcarski scyzoryk" do konwersji formatów audio, który staje się bardzo przydatny jako interfejs do zastosowania w wirtualnych próbach dźwięku lub nagraniach wielościeżkowych, a jednocześnie jest używany jako procesor imersyjny” — mówi Dietrich.

Integracja z interfejsem sterowania DiGiCo i aplikacją KLANG:app daje realizatorom bezpośrednią kontrolę, a KLANG:kontroller pozwala muzykom kontrolować ich własny miks. Oferuje ten sam układ wzmacniacza słuchawkowego, jaki znajduje się z przodu urządzenia KLANG:quelle, umożliwiając realizatorom bezpośrednie podłączenie słuchawek, skierowanie do niego wyjścia cue z konsolety i przełączenie się na cue KLANG za pośrednictwem aplikacji.

Urządzenie ma również zamontowany z przodu siedmiocalowy kolorowy wyświetlacz dotykowy, który umożliwia bezpośrednią kontrolę miksu, konfigurację, routing i mierniki monitorowania. Port sieciowy z przodu urządzenia zapewnia zasilanie przez Ethernet do bezpośredniego podłączenia KLANG:kontroller lub KLANG:quelle, a podwójne, redundantne zasilacze zwiększają niezawodność.

Immersyjne miksowanie douszne stało się coraz bardziej popularne, ponieważ udowodniło, że zapewnia muzykom kluczowe korzyści, zapewniając naturalne wrażenia słuchowe i usuwając poczucie izolacji na scenie”, podsumowuje Dietrich. „KLANG:konductor to jak dotąd nasz najpotężniejszy i najbardziej elastyczny procesor, który zapewnia zarówno realizatorom, jak i muzykom niezwykle potężny, a jednocześnie prosty w użyciu system, który zapewnia wszystkie te zalety i wiele więcej.

 

[img:3]

Procesory dynamiki Procesory dźwięku Cyfrowe Miksery Monitory sceniczne

Gdzie kupić?

KLANG:technologies KLANG:technologies klang-polska.pl

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

HiFi

XSL - Nowy kompaktowy system liniowy od d&b audiotechnik
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz