Ara - dwutrybowy mikrofon pojemnościowy od AKG

Ara - dwutrybowy mikrofon pojemnościowy od AKG

16 września 2021, 13:00
Producent: AKG
Dystrybucja: ESS Audio

AKG przedstawia dwutrybowy mikrofon pojemnościowy USB, który rejestruje dźwięk o rozdzielczości 24 bitów/96 kHz.

Ara, bo o nim mowa, posiada dwa tryby pracy: kierunkowy przedni (kardioidalny) i przedni + tylny (omni). Ten pierwszy wychwytuje dźwięk bezpośrednio przed mikrofonem, odrzucając jednocześnie dźwięk z innych stron, co czyni go idealnym dla podcasterów, blogerów, YouTuberów i graczy, wideokonferencji oraz do nagrywania głosu i instrumentów. Drugi (omni) zbiera dźwięk równomiernie ze wszystkich stron, dzięki temu nadaje się idealnie do nagrywania wywiadów z wieloma osobami.

 

[img:1]

 

Z przodu mikrofonu znajdują się kluczowe funkcje Ara, jak wybór charakterystyki, wyciszenie mikrofonu, pokrętło głośności słuchawek, gniazdo słuchawkowe 3.5 mm.

Kompaktowy rozmiar Ara i wszechstronne opcje montażu sprawiają, że jest on idealny zarówno do zastosowań biurkowych, jak i studyjnych. Można go przymocować na biurku za pomocą dołączonego jarzma i stojaka lub do wysięgnika lub standardowego statywu mikrofonowego. Jeśli jesteś w podróży, to zabierz ze sobą adapter OTG lub Apple Camera Adapter i korzystaj z systemu Ara z dala od komputera stacjonarnego.

 

[img:2]

 

Dołączone akcesoria obejmują kabel USB-C do USB-A o długości 2 m, adapter z gwintem 3/8 cala na 5/8 cala do statywu mikrofonowego oraz bezpłatną kartę rejestracyjną do oprogramowania do nagrywania Ableton Live 11Lite. Ara działa bezproblemowo ze wszystkimi głównymi aplikacjami do strumieniowania na żywo, wideokonferencji i nagrywania muzyki.

Sugerowana cena detaliczna mikrofonu to 499 zł.

 

[img:3]

 

 Mikrofon Ara jest tak wspaniały, ponieważ może spełniać tak wiele celów dla różnych użytkowników. Dzięki krystalicznie czystej jakości dźwięku i eleganckiej konstrukcji jest on idealny do nagrywania wywiadów i wideoblogów. Jest również świetnym rozwiązaniem dla graczy, którzy mogą jeszcze bardziej poprawić jakość swojego głosu w grze.

Dzięki możliwości wyboru trybu i maksymalnemu poziomowi ciśnienia akustycznego 120 dB, muzycy mogą nagrywać wszystkich członków zespołu. A co najlepsze? Ara jest łatwa w użyciu dzięki łączności USB i sterownikom zgodnym z klasą (plug-and-play).

Chris Hansen - dyrektor ds. nagrywania i transmisji w firmie HARMAN Professional Solutions

 

[img:4]
 
więcej: www.akg.com
Pojemnościowe Mikrofony

Gdzie kupić?

Dystrybucja w Polsce:

ESS Audio

tel.: +48 (22) 2041 200
adres:
ul. Graniczna 17 05-092 Łomianki-Dąbrowa

Sklepy muzyczne > AKG rozwiń listę sklepów

Subwoofer Kali Audio WS-12 w Hemp Studio
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz