Maverick Silens 2 Profile - Najcichsza głowica LED do zastosowań studyjnych i teatralnych OK

Maverick Silens 2 Profile - Najcichsza głowica LED do zastosowań studyjnych i teatralnych OK

5 października 2021, 09:00
Producent: Chauvet Lighting
Dystrybucja: LTT

Zwycięzca 2021 Innovation Plasa Award nazwana „ulubioną lampą realizatorów dźwięku”. Nowa ruchoma głowica od Chauvet Professional stworzona bez kompromisów do pracy w całkowitej ciszy. Pozbawiona całkowicie wentylatorów, mimo to o mocy 560W i strumieniu światła na wyjściu ponad 10000lm utrzymując przy tym wysoką spójność kolorów i wydajność jak również imponujące CRI na poziomie ponad 95.

Silnik LED o mocy 500W pracujący domyślnie w temperaturze barwowej 6000K, a dzięki filtrowi CTO umożliwia płynną regulację w zakresie od 2000K do 8000K. Optyka dostosowana została specjalnie do systemu mieszania kolorów CMY. Uzyskiwane kolory mogą być zarówno mocno nasyconymi jak również idealnie gładkimi pastelami oraz wbudowany system do płynnej zmiany kolorów. Kolejnym elementem do zamiany kolorów jest 5 pozycyjne koło kolorów z możliwością dzielonych kolorów.

 

[img:1]

 

Dodatkowy 60W silnik LED RGB służy do regulacji +/- zieleni, aby zapewnić idealne odwzorowanie odcieni skóry. Do tej pory jest to jedyne urządzenie wyposażone w takie rozwiązanie, funkcja jest szczególnie przydatna dla zastosowań filmowych. Kolejną funkcjonalnością związaną z kolorem jest „Red Shift” symulujący zmianę barwy tak aby przypominała żarowe źródło. Rozwiązanie jest o tyle unikatowe że lampa sama rozpoznaje aktualny kolor i na tej podstawie decyduje w jakie sposób zostanie on zrealizowany, czy poprzez filtr CTO czy np. dodatkowy silnik LED. Płynna zamiana jasności do zera realizowana jest przy użyciu rozdzielczości 16 bitów z możliwością wyboru 4 różnych krzywych.

 

 

Na dynamiczne efekty składa się również ruchome 7 pozycyjne (+ otwarta pozycja) koło gobo z możliwością wymiany szklanych tarcz oraz ciągłym przemiataniem z regulacją prędkości. Dodatkową funkcją jest wbudowany „gobo shake”. Drugie statyczne koło gobo jest wymienne i 8 pozycyjne (+ otwarta pozycja) z możliwością ciągłego przemiatania z regulacją prędkości. Dla większej wygody użytkownika tarcze gobo w obu kołach mają takie same wymiary dzięki czemu można je wymieniać między sobą. Do tego koło animacji oraz obrotowa pryzma z 5 fasetami pozwalają uzyskiwać zachwycające efekty.

 

[img:2]

 

Dla zmiękczania krawędzi zastosowano regulowany filtr frost. Kolejny elementem dla lepszej kontroli nad kształtem wiązki jest piętnastonożowy iris oraz system noży kadrujących z możliwością rotacji o 60° oraz pełnej kurtyny, a także zoom w zakresie od 5° do 58°. Cyfrowy efekt strobo pracuje z częstotliwością do 20Hz, a także daje dodatkową możliwość mapowania silnika LED i zapalania poszczególnych jego elementów, tworząc wrażenie trójwymiarowych animacji.

Nie tylko chłodzenie zostało wykonane w sposób zupełnie bezgłośny, również ruch urządzenia jest niemalże bezgłośny. Urządzenie o wadze 34.4kg zostało zaprojektowane w taki sposób, aby mogło być zawieszone i w całości obsługiwane przez jedną osobę. Komunikacja odbywa się poprzez wbudowane 5 pinowe gniazdo DMX lub Ethernet obsługujące Art.-Net i sACN. Dodatkowo wbudowany jest odbiornik bezprzewodowego protokołu CRMX.

 

Ruchome głowy

Gdzie kupić?

Chauvet Lighting Chauvet Lighting www.chauvetlighting.com

Dystrybucja w Polsce:

LTT

tel.: +48 22 845 00 65
adres:
ul. Bakalarska 17 02-212 Warszawa
LTT

Oświetlenie

Oświetlenie sceny teatralnej na statku Dar Pomorza w Gdyni
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz