Ciekawe instalacje: System nagłośnienia Stadionu Hutnika w Warszawie

Ciekawe instalacje: System nagłośnienia Stadionu Hutnika w Warszawie

17 września 2021, 08:30
Producent: Ashly Audio
Dystrybucja: TOMMEX

Po wielu latach starań, 25 sierpnia br. odbyło się uroczyste otwarcie zmodernizowanego ośrodka Hutnik, największej sportowej inwestycji w Warszawie ostatnich lat. Zrewitalizowany kompleks Hutnik oferuje nowoczesną bazę treningową dla piłkarzy, między innymi stadion główny z pełnowymiarowym boiskiem głównym do piłki nożnej, spełniający warunki umożliwiające rozgrywki III ligi piłki nożnej (zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN).

Kibice mają do dyspozycji zadaszone trybuny, mogące pomieścić w sumie 1390 osób. Odnowiony kompleks Hutnik to również dwa boiska treningowe B i C, przeznaczone do treningów i do rozgrywania meczów w niższych klasach (III liga kobiet i liga młodzieżowa) oraz cztery korty dla tenisistów. Cały kompleks został wyposażony w zaplecze szatniowo-sanitarne.

 

[img:1]

 

System nagłośnienia stadionu

Zgodnie z obowiązującymi przepisami PZPN, stadion piłkarski został wyposażony między innymi w nowy system nagłośnienia, zrealizowany w oparciu o zewnętrzne  zestawy głośnikowe dedykowane dla obiektów sportowych o dużej kubaturze, odporne na działanie zmiennych warunków atmosferycznych.

Zestawy głośnikowe zasilone zostały przez wzmacniacze mocy Ashly nXp-8004, wyposażone w procesory DSP oraz pracujące w cyfrowej sieci audio Dante, które zostały rozmieszczone w amplifikatorniach pod dwiema trybunami stadionu. Połączenia pomiędzy szafami zrealizowane zostały za pomocą medium światłowodowego. Dla codziennej pracy systemu nagłośnienia zapewniono mikrofon pulpitowy do emisji komunikatów porządkowych oraz odtwarzacz CD/Tuner do emisji muzyki tła.

 

[img:3]

 

Urządzenia podłączone są do systemu nagłośnienia przez cyfrową matrycę Ashly NE 8800. Do włączania i wyłączania urządzeń oraz regulacji głośności w systemie zainstalowano prosty i wygodny w użyciu sterownik Ashly FR-8. Do pracy podczas zawodów sportowych przygotowano stanowisko komentatora, wyposażone w cyfrowy mikser audio Ashly Digimix 18 oraz niezbędne peryferia, takie jak komplet mikrofonów przewodowych i bezprzewodowych, statywy mikrofonowe, odtwarzacz audio oraz monitory odsłuchowe.

Projekt i dostawę systemu nagłośnienia zrealizowała firma TOMMEX.

 

[img:2]

 
więcej: ashly.com
Kolumny i głośniki instalacyjne Miksery i wzmacniacze 100V Ciekawe instalacje w Polsce Nagłośnienie instalacyjne

Gdzie kupić?

Ashly Audio Ashly Audio ashly.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

Sklepy muzyczne > Ashly Audio rozwiń listę sklepów

Hala sportowa MOSiR w Łańcucie wyposażona w systemy RCF
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz