Nowy wymiar perkusji elektronicznych od firmy Yamaha DTX10

Nowy wymiar perkusji elektronicznych od firmy Yamaha DTX10

8 listopada 2021, 10:00

Jednym z celów producentów perkusji elektronicznych jest brzmieniowe zbliżenie się do akustycznych setów. Cel można osiągnąć nie tylko w sferze dźwiękowej oraz wizualnej. Zestawy Yamaha DTX10 i DTX8 zapowiadają się bardzo obiecująco i innowacyjne.

Perkusje elektroniczne swoim wyglądem coraz bardziej przypominają tradycyjne zestawy akustyczne. Dzięki zupełnie nowym instrumentom - DTX10 i DTX8 - Yamaha udoskonala wierne odwzorowanie brzmienia i odczucia prawdziwego akustycznego zestawu perkusyjnego. Japoński producent z powodzeniem połączył swoją wiedzę na temat budowy bębnów akustycznych z najnowszymi osiągnięciami technologii muzycznej w zakresie cyfrowej perkusji i samplowania. 

 

[img:1]
Yamaha DTX8

 

DTX10 wykorzystujący moduł DTX-PROX jest nowym flagowym produktem Yamaha, oferującym doskonały dźwięk oraz autentycznie naturalny wygląd. Różne opcje łączności dla komputerów i urządzeń mobilnych takie jak Bluetooth i USB, sprawiają, że DTX10 staje się kompleksowym instrumentem perkusyjnym. DTX8, który wykorzystuje moduł DTX-PRO i łączy w sobie najlepsze części serii DTX6 wydanej w zeszłym roku.

 

 

DTX10 i DTX8 są dostępne w różnych konfiguracjach. DTX8 składa się z KP90 Kick Pad, kontrolera RHH135 Hi-Hat, trzech 10-calowych XP105-X Tom Pads oraz 12-calowego XP125SD-X Snare Pad z dwiema strefamiFlagowy zestaw DTX10 zawiera KP128 – szczególnie wyrafinowany Kick Pad z 12-calową siatkowym naciągiem. 

Talerze składają się z 13 i 15 calowych padów. Nowy 3-strefowy pad talerza ride mierzy 17 cali i jest to największy pad talerza, jaki kiedykolwiek wyprodukowała firma Yamaha. Rozmiar jest zbliżony do rzeczywistego rozmiaru talerza ride. Wszystkie pady talerzowe serii DTX10 i DTX8 posiadają trzy strefy – krawędź, łuk i bell – które mogą być wyzwalane i zatrzymywane,

 

 

Unikalne dla modułów DTX-PRO i DTX-PROX są pokrętła modyfikujące brzmienie zestawu. Te trzy pokrętła pozwalają użytkownikom regulować kompresję i inne efekty w czasie rzeczywistym podczas gry. Zamiast przerywać muzykę możemy dokonywać swobodnych zmian w celu polepszenia brzmienia. Modyfikator otoczenia może także sterować dodatkowymi algorytmami cyfrowego pogłosu Yamaha, a modyfikator Comp dodaje kompresji do całego zestawu. Może też działać jako „dźwiękowy klej”, gdy jest używany ostrożnie lub nadać zestawowi bardziej agresywnego charakteru, gdy jest mocniej używanyDodatkowo każdy kanał ma swój własny EQ.

 

[img:2]
Yamaha DTX10

 

Praktyka czyni mistrza – zwłaszcza z możliwościami oferowanymi przez instrumenty Yamaha DTX10 i DTX8. Artyści, którzy chcą doskonalić swój rytm, mają dostęp do programowalnego metronomu, wszechstronnych funkcji nagrywania, dziesięciu programów treningowych i 37 ścieżek treningowych z różnych gatunków. Te elementy są dodatkowo wzmacniane przez nowy, wysokiej jakości wzmacniacz słuchawkowy przenoszący wrażenie grania na zestawie akustycznym.

Cena za DTX 8 powinna oscylować w granicach 11 tysięcy złotych. Wyższy model DTX 10 będzie ok dwa razy droższy.

 

Zestawy Elektroniczne

Gdzie kupić?

Yamaha Commercial Audio Yamaha Commercial Audio pl.yamaha.com

Dystrybucja w Polsce:

TOMMEX

tel.: +48 (22) 853 58 02
adres:
ul. Arkadowa 29 02-776 Warszawa

ViDiS S.A.

tel.: +48 71 33 880 00
adres:
ul. Logistyczna 4 55-040 Kobierzyce (Bielany Wrocławskie)

M. Ostrowski sp. j.

adres:
ul. Muzyczna 1 55-330 Błonie

Sklepy muzyczne > Yamaha Commercial Audio rozwiń listę sklepów

Perkusja

Sygnatura Ralpha Petersona - Limitowany werbel od Mapexa
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz