Ovation Rêve E-3 - Niezwykłe kolory i biel od Chauvet

Ovation Rêve E-3 - Niezwykłe kolory i biel od Chauvet

8 października 2021, 11:00
Producent: Chauvet Lighting
Dystrybucja: LTT

Kolejna odsłona serii Ovation od Chauvet Profesional to reflektor profilowy Rêve E-3. Jest to nowa odsłona epickiej serii lamp z całkowicie przeprojektowanym źródłem światła LED. Najjaśniejsze w swojej klasie, ciche urządzenie z możliwością całkowitego wyłączenia wentylatora oraz doskonałym wielokolorowym elipsoidalnym silnikiem LED pozwalającym uzyskać idealnie dostrojoną biel, a przy tym CRI ponad 95.

Nowy silnik LED poza świetnym i głębokim odwzorowaniem barw posiada predefiniowane temperatury barwowe w liniowym zakresie od 2800K do 8000K. CRI na imponującym poziomie 95.4 uzyskiwane jest dla natywnej temperatury 3200K. Innowacyjna matryca LED składa się z 91 diod – 12 czerwonych, 19 zielonych, 3 royal blue, 24 amber, 24 mint o mocy od 3.5 do 10W i całkowitej mocy około 350W. Natężenie strumienia na wyjściu uzależniona jest od wybranej z szerokiej gamy dostępnej optyki (od 5° do 50°) jednak dochodzi ona nawet do ponad 31 000lx. Jasność regulowana jest płynnie z rozdzielczością 16 bitów oraz możliwością 4 krzywych ściemniania do wyboru.

 

[img:1]

 

Specjalnie zaprojektowana optyka zapewnia równomierne pokrycie niezależnie od umiejscowienia lampy. Precyzyjne dopasowanie soczewek gwarantuje również bezbłędną ostrość dla krawędzi minimalizując wszelkie przesunięcia pomiędzy kolorami. Korpus współpracuje ze wszystkimi tubami obiektywów używanych dotychczasowo w oprawach Ovation oraz optykami innych producentów.

 

 

Oprawa przemyślana została pod kątem pracy w różnych miejscach. Dla teatrów czy filharmonii, gdzie ważna jest ultra cicha praca ograniczono hałas, urządzenie pracuje od około 21dB z wyłączonymi wentylatorami do maksymalnie 37dB przy pełnej mocy chłodzenia.

Dla przemysłu filmowego wprowadzono możliwość korekcji zieleni zmniejszając ilość pracy w post produkcji, jak również regulować odświeżanie PWM zapobiegając migotaniu. Aby lepiej zintegrować je z żarowymi źródłami dodano funkcję „Red-Shift” symulującą zachowanie źródła żarowego. Dodatkowo posiada predefiniowane wirtualne koło kolorów dopasowane do popularnych filtrów.

 

[img:2]

 

Innowacyjne również jest regulowane jarzmo dające możliwość skrócenia go bez konieczności zdejmowania urządzenia. Jest to wygodne rozwiązanie dla zawieszenia w pomieszczeniach z niskim sufitem. Dodatkowo posiada bezpośrednie połączenie zasilanie/dane jak również sterowanie dla dedykowanego rotatora gobo.

 

Żadnych „jeśli” ani „ale”. Prosto i kategorycznie bezkonkurencyjny!  – Chauvet

 

Reflektory Profilowe

Gdzie kupić?

Chauvet Lighting Chauvet Lighting www.chauvetlighting.com

Dystrybucja w Polsce:

LTT

tel.: +48 22 845 00 65
adres:
ul. Bakalarska 17 02-212 Warszawa
LTT

Oświetlenie

Oświetlenie sceny teatralnej na statku Dar Pomorza w Gdyni
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz