Waldorf M - Syntezator wavetable

Waldorf M - Syntezator wavetable

20 września 2021, 11:00
Producent: Waldorf
Dystrybucja: AUDIOTECH

Dzięki "M", Waldorf powraca muzycznie do korzeni, przywracając klasyczną generację brzmień z Microwave i „nowoczesną” generację brzmień "Microwave II" jako klasyczny hybrydowy syntezator wavetable nowej generacji z analogowym dolnoprzepustowym filtrem VCF 24 dB/Oct – SSI 2144 – z rezonansem i funkcją nasycenia analogowego (saturacji), prawdziwym stereofonicznym analogowym VCA z opcją panoramowania i wiele więcej!

Do tego w przyjaznej desktopowej formie z szeroką gamą unikalnych brzmień. Bogata kolekcja presetów – łącznie 2048 programów dźwiękowych (podzielonych na 16 banków, każdy po 128 brzmień) – profesjonalnie zaprogramowanych przez światowej klasy sound designerów obejmują również wszystkie klasyczne zestawy dźwiękowe pochodzące z syntezatora Microwave, takie jak MW1 Factory Sound Set, MW1 Soundpool 1-5, tłusto brzmiący Analogue i Bassco, a także PPG Wave 2.3, sprytnie przekonwertowanych pod kątem oryginalnego Microwave. Co więcej, zawiera również świeżo zaprogramowane dźwięki wykorzystujące niezliczone nowe funkcje M – od prawdziwej twardej synchronizacji (podczas pracy w trybie Modern Microwave II/XT) do ARP (arpeggiator) i globalnego LFO (generatora wolnych przebiegów) synchronizowanego za pomocą MIDI.

 

[img:1]

 

Jednak bijące muzyczne serce M to ośmiogłosowy, polifoniczny, czteroczęściowy, multitimbralowy SYNTEZYZATOR WAVETABLE – odważnie ozdobiony czerwienią na w pełni metalowej, niebieskiej obudowie, co wskazuje na jego znakomite dziedzictwo Microwave – to dwa oscylatory wavetable z niezależnymi trybami generowania wavetable: klasycznym Classic Microwave 1 oraz bardziej nowoczesnym Modern Microwave II/XT. Oznacza to, że oscylatory wavetable zachowują się inaczej w obu tych trybach (dostępne po naciśnięciu przycisku Mode obok wyświetlacza graficznego o wysokiej rozdzielczości z czterema enkoderami o nieskończonym zakresie, co zapewnia jeszcze więcej praktycznych zastosowań i większą kontrolę).

W związku z tym nie ma twardej synchronizacji ani modulacji pierścieniowej dostępnej w trybie Classic Microwave I, w którym 16-bitowe wavetable są redukowane do 8-bitów i oferowana jest częstotliwość próbkowania bez antyaliasingu 240 kHz, podczas gdy  tryb Modern Microwave II/XT oferuje częstotliwość próbkowania 40 kHz z wavetable o ograniczonym paśmie, chociaż oba oscylatory – OSC 1 i OSC 2 – oferują te same parametry na panelu.

 

 

Dwa LFO generują fale okresowe z regulowaną częstotliwością i kształtem, które można wykorzystać do celów modulacji, są również zawsze pod ręką. Jednak w przeciwieństwie do innych syntezatorów Waldorf, w "M" nie ma matrycy modulacji. Jest to wynik świadomie podjętej decyzji projektowej, aby ustawić funkcje modulacji "M" bezpośrednio na odpowiedniej stronie wyświetlacza, w hołdzie dla oryginalnego Microwave z 1989 roku.

Wracając tu i teraz, "M" przenosi wydajność na zupełnie nowy poziom, dzięki zaawansowanemu Arpeggiatorowi z 16 zaprogramowanymi wzorami, trybem akordowym i możliwością synchronizacji z zegarem MIDI. Co więcej, cztery programowalne OBWIEDNIE pozwalają żądnym przygód użytkownikom manipulować parametrami dźwięku za pomocą modulacji.

 

[img:2]

 

Muzyczne połączenie ze światem zewnętrznym jest ważne dla każdego syntezatora, dlatego M oferuje sześć (umieszczonych na tylnym panelu) stereofonicznych wyjść analogowych – ustawionych jako MAIN OUT (L/Mono i R) i AUX OUT (A, B, C i D), z których ostatnia może być użyta do kierowania każdej z czterech części Multi (multitimbral) do różnych wyjść, jeśli jest to pożądane; wyjście słuchawkowe stereo (z powiązanym pokrętłem głośności oprócz górnego pokrętła Master Volume); 5-stykowe złącza MIDI IN, OUT i THRU DIN, uzupełnione o port USB 2.0 MIDI (do połączenia z komputerem w celu przesyłania i odbierania danych MIDI); gniazdo kart SD (do aktualizacji oprogramowania sprzętowego M, importowania/zapisywania patchy oraz importowania/zapisywania danych specyficznych dla M, takich jak wavetable użytkownika); oraz – co nie mniej ważne – gniazdo blokady zabezpieczającej zgodne z Kensington.

 

 

Trochę danych:

 
 • Oscylatory: 2 oscylatory Wavetable z niezależnymi wavetable i dwoma różnymi modelami generowania tonów - klasyczny model Waldorf Microwave I i nowoczesny model Waldorf Microwave II. 96 fabrycznych Wavetables + 32 sloty na wavetable użytkownika (User Wavetables),
 • Filtr: analogowy dolnoprzepustowy 24 dB/Oct VCF (SSI 2144 Improved Ladder Type) z nasyceniem (saturacją),
 • Wzmacniacz: analogowy stereo VCA dla każdego głosu,
 • Obwiednie: 4 generatory obwiedni; 8-punktowy generator obwiedni z możliwością zapętlania, obwiednie VCF i VCA ADSR oraz dowolnie przypisywalna 4-punktowa obwiednia z możliwością zapętlania,
 • LFO: 2 LFO z różnymi przebiegami,
 • Arpeggiator z 16 zaprogramowanymi patternami, trybem akordowym i możliwością synchronizacji z zegarem MIDI,
 • Przechowywanie dźwięku: 2048 programów dźwiękowych + 128 programów Multi,
 • Polifonia: polifonia 8/16 głosów (16 głosów dostępnych z zainstalowaną kartą rozszerzeń),
 • Multitimbral (możliwość odgrywania wielu barw na raz): 4 partie (4 partie można przypisać do 4 indywidualnych wyjść stereo),
 • MIDI: USB 2.0 i DIN (5-pinowe złącze DIN z wejściem/wyjściem/thru),
 • Kompatybilny z klasycznymi wiadomościami sysex Waldorf Microwave I (przesyłanie banków brzmień/transfer brzmienia),
 • Karta SD do ładowania / przechowywania treści użytkownika w postaci banków dźwięków i tablic wavetable,
 • Wymiary (szer. x gł. x wys.): 440 x 305 x 85 mm (z gałkami),
 • Waga całkowita: 5.7 kg.

 

Syntezatory

Studio

Accentum Wireless - Bezprzewodowe słuchawki od Sennheisera
Więcej wiadomości