XSL - Nowy kompaktowy system liniowy od d&b audiotechnik

XSL - Nowy kompaktowy system liniowy od d&b audiotechnik

24 września 2021, 12:00
Producent: d&b audiotechnik

Topowa seria d&b audiotechnik SL została powiększona o nowy system XSL. Najnowsze „dziecko” d&b cechuje się wszystkimi funkcjonalnościami serii SL – od doskonałej kontroli kierunkowości i rozszerzonej wydajności w zakresie niskich częstotliwości, po dopasowane akcesoria umożliwiające łatwy rigging i transport oraz okablowanie.

System XSL będzie dostępny w dwóch wersjach – mobilnej oraz instalacyjnej. XSLi do instalacji stałych idealnie nadaje się do miejsc, w których wymagana jest wysoka klarowność mowy i dodatkowo potrzebna jest wysoka moc i wydajność w pełnym zakresie częstotliwości. Wersja mobilna XSL odpowiada na większość potrzeb touringowych. Zarówno XSL, jak i XSLi mogą być wdrożone jako samodzielny system lub jako delay czy dopełnienie serii GSL i KSL.

 

 

Niezwykle małe wymiary XSL pozwalają na wykorzystanie funkcjonalności serii SL (2-drożny design, wysoki SPL i kierunkowe odtwarzanie niskich częstotliwości) w dużo większej liczbie aplikacji i instalacji.

 

Stosunek wydajności do rozmiaru systemu XSL to coś zupełnie nowego, dotąd niedostępnego na rynku sprzętu nagłośnienia lub w portfolio d&b. W przypadku instalacji, to, że system pozwala na pełną kontrolę nad kierunkowością w całym paśmie, znacząco zmniejsza odbicia od ścian pomieszczenia. W skrócie, pozwala pozbyć się bałaganu! W zastosowaniach mobilnych, rolę odgrywa mały rozmiar i waga i zwiększona efektywność. To naprawdę robi wrażenie.

Werner ‘Vier’ Bayer - d&b Product Manager

 

Gdy rozpoczynaliśmy prace nad tym produktem, byliśmy nieco sceptyczni czy uda się osiągnąć brzmienie z sygnaturą serii SL i kierunkowość w tak małym, kompaktowym formacie. Jesteśmy bardzo dumni, że to tak dobrze działa. Naprawdę wierzę, że jakość dźwięku, dyspersja i klarowność jaką oferuje XSL to początek ewolucji małych systemów liniowych.

Matthias Christner - Kierownik R&D Acoustics w d&b

 

Kontrola nad kierunkowością w pełnym paśmie

XSL charakteryzuje się kardioidalną charakterystyką kierunkową w całym zakresie częstotliwości, dzięki czemu: mniej dźwięku dostaje się do mikrofonów na scenie; zwiększa się czytelność i klarowność poszczególnych instrumentów; średnie pasmo jest mniej zabarwione; zwiększa się komfort wykonawców na scenie, a jednocześnie realizatorzy monitorowi mają większe możliwości kontroli, szczególnie w zakresie niskiego i średniego pasma.

Zestawy XSL osiągają kierunkowość w całym paśmie dzięki użyciu opatentowanych rozwiązań wykorzystanych w serii SL. Doskonałą jakość dźwięku i klarowność systemu XSL osiągnięto dzięki tej unikalnej technologii, dodatkowo udoskonalonej przez zastosowanie d&b Enabling, w tym d&b ArrayProcessing.

 

[img:1]

 

Więcej mocy, mniej kompromisu

Rodzina wzmacniaczy d&b, w tym instalacyjny 40D i przeznaczony do zastosowań mobilnych D40, została zaprojektowana tak, aby zapewnić moc wymaganą dla wysokowydajnych systemów d&b. Czterokanałowe wzmacniacze 40D/D40 klasy D umożliwiają zaawansowane zarządzanie napięciem, aby zwiększyć wydajność poboru mocy aż do 50% – zero kompromisów w zakresie wydajności.

 

Specyfikacja techniczna:

 
 • Wersje instalacyjne i mobilne (XSL / XSLi)
 • 80 i 120-stopniowy kąt dyspersji (XSL/XSLi8 oraz XSL/XSLi12)
 • Ustawienia splay angle: 0 -14 stopni (zmiana co 1 stopień)
 • Pasmo przenoszenia: 60 Hz – 18 kHz
 • Max. SPL (ze wzmacniaczami: D40 / 40D):
  • XSL/XSLi8 141 dB
  • XSL/XSLi12 140 dB
 • Komponenty:
  • 2 x 8" głośniki LF skierowane do przodu
  • 2 x 6.5" głośniki LF skierowane na boki
  • 1 x 6.5" MF głośnik / horn
  • 2 x 1" głośniki kompresyjne z 2" cewką na falowodzie
 • Waga: 39 kg (86 lbs)
 • Wymiary (szer. x wys. x dł.): 700 x 283 x 507 mm
 • Rigging do zastosowań mobilnych, instalacyjnych, akcesoria montażowe
 • Rigging Special Version Stadium (SVS)
 • Customowe rozwiązania d&b, w tym wariant Sea Water Resistant (SWR)
 • Gotowość do współpracy z protokołem MILAN (dotyczy wzmacniaczy 40D i D40)

 

Systemy liniowe

Gdzie kupić?

d&b audiotechnik d&b audiotechnik www.dbaudio.com

Dystrybucja w Polsce:

Godziny otwarcia:

Pon - Pt:  08.00 - 16.00 

adres:
ul. Gajdy 24 02-878 Warszawa

Pro Audio

Subwoofer Kali Audio WS-12 w Hemp Studio
Więcej wiadomości
Copyright © INFOMUSIC 2021

Szanowny Czytelniku

Chcemy dostarczyć Ci najlepszych możliwych wrażeń płynących z użytkowania serwisu, dlatego potrzebujemy Twojej zgody na lepsze dopasowanie treści reklamowych do Twoich zainteresowań. Poufność danych jest dla INFOMUSIC.PL niezwykle ważna i chcemy, aby każdy nasz użytkownik wiedział, w jaki sposób je przetwarzamy. Dlatego sporządziliśmy Politykę prywatności opisującą sposób ochrony i przetwarzania Twoich danych osobowych. Pozostając na stronie akceptujesz jej postanowienia.

Przejdź do serwisu Nie teraz