Minuit Une IVL Photon - Uczynić zwykłe, niezwykłym

Minuit Une IVL Photon - Uczynić zwykłe, niezwykłym

1 października 2021, 12:00
Producent: Minuit Une

Najnowszy produkt Minuit Une to kolejne niesamowite urządzenie na bazie źródła laserowego. Ta pełna technologii oprawa powstała na bazie 5 lat prac badawczo rozwojowych, poświęconych nadaniu małym produkcjom efektu i rozmachu wielkich aren. Dotychczas wymagało to dużych zestawów oświetleniowych z wieloma urządzeniami, aby zapewnić odpowiedni poziom wrażeń i immersji podczas całego pokazu. IVL Photon, wg. producenta, ma zagwarantować to, w jednej oprawie pozwalającej na szeroki zakres efektów.

System wyposażony został w wirujące źródło laserowe RGB (448nm,518nm,638nm) w zakresie 360°, jak informuje Minuit Une jest równie bezpieczne co diody LED. Może być używane w nienadzorowanych obszarach zgodnie z międzynarodowym standardem, bez pozwoleń lub specjalnego przeszkolenia, również w USA. Innowacyjny ruchomy rdzeń połączono z renomowanymi 8 ruchomymi 2 stronnymi lustrami (lustro/frost), pozwala to uzyskać 3 rodzaje efektów na wyjściu: immersyjny (lustro), dekoracyjny (frost) i kreatywny punch (ruchomy rdzeń).

 

 

Dostosowywanie wiązki daje niemalże nieskończone możliwości uzyskiwanych efektów. Wirujący laser umożliwia tworzenie 1,2,4,8,16,31,64,128 lub nawet 256 ruchomych wiązek z możliwością regulacji intensywności oraz barwy dla każdego z 8 luster, których przechyłem również można niezależnie sterować.

 

[img:3]

 

Strumień światła na wyjściu osiąga 20 000lx na ruchomym rdzeniu lub 4 000lx z każdego lustra, czas obrotu z lustra na frost zajmuje 0.25s, a zakres pracy luster to 180° po obu stronach. Oprawa waży zaledwie 16kg i ma 48cm średnicy oraz pobiera mniej niż 200W. Zaprojektowane zostało w koncepcji modułowej. Całość podzielona jest na mniejsze części i moduły, które można niezależnie wymieniać. Każdy z modułów działa tak aby po wymianie był działał jako „plug & play”. Dzięki temu naprawy są znacznie szybsze i bezpieczniejsze, a przede wszystkim łatwe i możliwe do wykonania samodzielnie w mniej niż 10 minut.

 

[img:2]

 

Wszechstronne IVL Photon może być wykorzystane przy każdym rodzaju produkcji głównie zawdzięczając to mnogości możliwości uzyskiwanych efektów jak również lekkiej i łatwej w montażu konstrukcji. Kilka urządzeń może zatem zaspokoić w pełni potrzeby małych i średnich wydarzeń, także pozwala zoptymalizować logistykę, zaoszczędzić na konstrukcjach, transporcie, konserwacji, czasie, zużyciu energii i wielu innych dodatkowych kosztach.

 

[img:1]

 
więcej: minuitune.com
Reflektory

Oświetlenie

Anolis, czyli oświetlenie architektoniczne z sercem Robe
Więcej wiadomości